Co można kupić za Bitcoina?

Co można kupić za Bitcoina?

Co można kupić za Bitcoina? Biorąc pod uwagę jego obecną wartość (ponad 34000 zł na dzień 28.11.2017), to całkiem sporo. 🙂  Niestety Bitcoiny to nie dolary, złotówki, czy euro, więc wiele sklepów i firm nawet ich nie zna. Mimo tego Bitcoin trzyma się dobrze, a nawet, co raz lepiej. Ci, którzy go posiadają mogą całkiem swobodnie wydawać swoje BTC w miejscach, w których są one akceptowane.

Kryptowaluta ta dołączyła do znanych nam już metod płatności, takich jak gotówka czy przelew online, za pośrednictwem PayU albo PayPala. Można wypłacać Bitcoiny w specjalnych Bitomatach (na Coinatmradar sprawdzisz, gdzie się znajdują) lub w bankomatach, za pomocą specjalnych kodów sms. Umożliwiają to kantory i giełdy.

Użyteczność Bitcoina z miesiąca na miesiąc wzrasta. W samej Polsce jest kilkadziesiąt placówek stacjonarnych przyjmujących płatności tą walutą. Bitcoinem da się zapłacić za różne towary i usługi w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Łodzi czy Gdańsku.

Kup Bitcoina na BitBay

Co można kupić za Bitcoina?

Miejsca, w których przyjmowane są Bitcoiny to apartamenty i noclegi oraz restauracje w różnych miastach. Bitcoina lubią agencje social media i sklepy komputerowe. Co ciekawe Bitcoinem można zapłacić za usługi w Medicover w Warszawie. W stolicy jest również Bitcoin Taxi.

Pyszne.pl daje możliwość płacenia za jedzenie dzięki kryptowalucie. Po wybraniu opcji „płacę Bitcoinem” zostajemy przekierowani na stronę pośrednika płatności Bitpay. BTC możemy płacić w blisko 5 tys. restauracji na terenie kraju. Wybór jest naprawdę spory a na pewno lokalizacje są cały czas oddawane.

Żeby znaleźć miejsca, w których przyjmowane są płatności Bitcoinem, wystarczy wejść na stronę Bitcoin.pl. W tej bazie znajdziecie miejsca, w których możecie kupować za Bitociny. Jest ich w Polsce kilkadziesiąt.

Bardzo fajną mapą miejsc, w których można kupować za Bitcoina dysponuje również serwis Bitmonitor.

Czym są kryptowaluty?
Kliknij w obrazek aby przeczytać.

Gdzie można płacić Bitcoinem?

Jest wirtualna mapa miejsc płatności Bitcoinem na świecie –  Coinmap, na której dodawane są wszystkie punkty usługowe na świecie, akceptujące płatność Bitcoinem. Obecnie jest tych miejsc około  10700. Najwięcej w Europie i Ameryce Północnej, a dokładniej USA. Rok temu takich miejsc było około 8000.

Jak widać entuzjastów tego środka płatniczego nie brakuje. Drugą mapą, która pomaga lokalizować miejsca, w których przyjmuje się płatności Bitcoinem jest Spendbitcoins.

Ciekawsze miejsca, które akceptują Bitcoiny to między innymi Aston Plaza w Dubaju. Bitcoinami można płacić za zakup mieszkań typu studio, a także jedno- i dwupokojowych.

Follow me - link do instagram

Uniwersytet Nikozja na Cyprze przyjmuje płatności Bitcoinem za studia. A więc za tytuł magistra można zapłacić tam kryptowalutą. Cały cykl nauczania kosztuje 14,5 tys. dolarów, ale płacąc Bitcoinem, można liczyć na 5% zniżki.

Coraz więcej właścicieli barów i nocnych klubów decyduje się na transakcje w tej walucie. Widoczne jest to zwłaszcza w Berlinie. W jednej z knajp aż 10% klientów płaci właśnie Bitcoinem.

Strona internetowa PizzaForCoins pozwala płacić Bitcoinami i innymi kryptowalutami w lokalnych oddziałach takich pizzerii jak Domino, Papa Johns i Pizza Hut.

Gyft to platforma umożliwiająca zakup kart upominkowych. Niedawno, wprowadził możliwość zakupienia takich kart za Bitcoiny. Oznacza to, że kryptowalutę można niebezpośrednio wydać na jakikolwiek produkt w jednym z wielu współpracujących z nimi sklepów.

Podróże za Bitcoiny

Linie Air Baltic, jako pierwsze wprowadziły możliwość zakupu biletów lotniczych za pomocą Bitcoinów. W tej chwili jest kilka stron, które umożliwiają zakup biletów lotniczych za BTC. Można zrobić to na BTCTrip i ABitSky.

Podobną platformą jest CheapAir, która umożliwia zakup biletów lotniczych za BTC. CheapAir umożliwia również wynajem samochodu za Bitcoiny.

Połączenia lotnicze oraz hotele, za które można zapłać Bitcoinem znajdują się również na Bitcointravel.

Miejsca, w których można zjeść i napić się znajdziecie bez problemu na stronach podanych powyżej.

Co można kupić za Bitcoina? Loty w kosmos! Specjaliści z Virgin Galactic również ogłosili, że za loty można płacić Bitcoinem. Richard Branson uważa, że Virgin Galactic to firma patrząca w przyszłość a taki jest też Bitcoin – przyszłościowy.

Kryptowaluty- jak zacząć?
Kliknij w obrazek aby przejść do artykułu.

Opłata rachunków Bitcoinami

W Polsce powstał bitcoinowy procesor płatności InPay i wprowadził innowacyjną usługę. Umożliwia ona opłacenie niemal każdego rachunku oraz dokonanie płatności Bitcoinami w niemal dowolnym serwisie i sklepie internetowym w Polsce.

Działanie usługi w skrócie wygląda tak: wchodzimy na stronę procesora, przelewamy Bitcoiny a firma ta w naszym imieniu zamienia je na złotówki i wykonuje przelew bankowy z podanymi przez nas danymi. Usługa nie jest może tak szybka jak płatności ekspresowe ale daje nam niemal nieograniczoną możliwość płatności Bitcoinami, co jest w tej chwili (ze względu na małą ilość miejsc akceptujących BTC) bardzo ważne.

Kup Bitcoin na 4coins

Ten sam operator umożliwia generowanie linków do płatności i w wklejanie ich w dowolnym miejscu, np., gdy nie ma czasu lub pieniędzy na integrację kanału płatności w sklepie, a chcemy umożliwić klientom tę formę płatności.

Użyteczność Bitcoina

W Polsce miejsc, tych stacjonarnych i internetowych, decydujących się na przyjmowanie płatności bitcoin, jest kilkaset. Mimo że dla sprzedawców jest to niemal całkowicie bezprowizyjny kanał płatności, wciąż trzeba do niego przekownywać. Problemem we wdrożeniu takich płatności jest przede wszystkim niewiedza i oporność na nowe technologie.

climb2change na facebook

Bitcoin różni się od tego, co znamy i używamy codziennie. Jest nowoczesnym narzędziem, do którego trzeba się przyzwyczaić i którego trzeba się nauczyć. Jeszcze trochę czasu upłynie, zanim Bitcoin lub inna kryptowaluta wejdzie do mainstreamu.

Chętnie przeczytam w komentarzach, czy spotkaliście się już z możliwością płacenia Bitcoinem? Jeśli tak, to gdzie to było? Stacjonarnie, czy w sklepie internetowym? Jak poszło? Sprawnie, opornie? Ile prowizji zapłaciliście? Dajcie znać.

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wykorzystania zawartych tu materiałów. Kopiowanie treści wyłącznie za zgodą autora.

Zainspirowałam Cię? Daj lajka i podaj dalej. Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna!


Przeczytaj pozostałe artykuły z cyku #KRYPTOEDUKACJA:

Czym są kryptowaluty?

Czy warto kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty – jak zacząć?

Jak kupić Bitcoina? Gdzie kupić bitcoina?

Giełdy kryptowalut – którą giełdę wybrać?

Dodaj komentarz