Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Konferencja Crypto Future za nami

Konferencja Crypto Future za nami!

Jak wiecie kryptowaluty nie są nam obce. Od dawna chcieliśmy jeszcze głębiej zapoznać się z aspektami prawnymi ich funkcjonowania i doszkolić się w temacie inwestycji. Dlatego dziękujemy Pureconferences za możliwość uczestnictwa w tak dobrze przygotowanym wydarzeniu!

Oprócz merytorycznych i pełnych praktycznych informacji prelekcji mogliśmy porozmawiać z przedstawicielami świata kryptowalut i spędzić czas w miłym towarzystwie. Co się działo? Dużo. Tyle wiedzy w jeden dzień, że wciąż mamy parujące głowy i jeszcze chłoniemy to, czego się dowiedzieliśmy.

Kryptowaluty nie są straszne. Są nowe, rozwinięte technologicznie. Jak to zwykle bywa, na początku trzeba przełamać opór przed nieznanym, douczyć się i działać. Tak jest na początku każdej nowej drogi. Waluty cyfrowe mają jednak przed sobą wspaniałą przyszłość, a technologia Blockchain czy Tangle niebawem wyprze stare technologie oparte na serwerach i zaufaniu pośrednikom.

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

To, co najbardziej fascynuje nas w Blockchaine i kryptowalutach to właśnie możliwość bycia faktycznym właścicielem posiadanych środków (w tej chwili to państwo jest właścicielem waszych pieniędzy) oraz możliwość ominięcia pośredników przy zawieraniu transakcji (czyli banków, notariuszy, urzędów, itp. pisałam o tym TUTAJ). Przywykliśmy do tego, że co instytucjonalne to prawdziwe. Nie jest to prawdą. Nasze pieniądze, to zapisy na rachunkach kont księgowych. Kryptowaluty różnią się od walut typu FIAT tym, że są zapisane w formie kryptograficznej.

climb2change na facebook

Wartość bitcoina, którego kurs bije rekordy (w minionym tygodniu przekraczał 15 tys. dol.), może być faktycznie zawyżona i pęknąć w końcu niczym bańka. Trzeba mieć to na uwadze kupując pierwsze jednostki. Jedak ta słabość dotyczy właściwie wszystkich walut. Każda bywa traktowana jako aktywo inwestycyjne i może stać się przedmiotem ataku spekulacyjnego. Nie tylko ta „wirtualna”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i o tym, czy warto kupować Bitcoina, to zajrzyjcie do tego artykułu: KLIK.

Wracając do konferencji – było 8 praktycznych prelekcji i 8 praktyków, ogrom wiedzy oraz warsztaty praktyczne z analizy technicznej i tradingu. My byliśmy na części teoretycznej, ale mamy nadzieję, że następnym razem uda nam się wziąć udział w części praktycznej konferencji Crypto Future. Przeczytajcie, co się działo na Crypto Future w Warszawie.

Rynek kryptowalut w świetle polskiego prawa

O tym, jaki status prawny mają kryptowaluty oraz czym jest kopanie Bitcoinów opowiadał Adam Ratajczak, prawnik specjalizujący się w prawie handlowym. Jak to wygląda w Polsce?  Myślę, że jego prelekcja rozwiała wszelkie wątpliwości co do definicji „wirtualnej waluty” i „pieniądza cyfrowego” oraz tego, jak sklasyfikować kopanie Bitcoinów.

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Podatkowe aspekty związane z inwestowaniem w kryptowaluty i obrotem kryptowalutami

Gorący temat na formach internetowych to kwestie podatkowe. Czy kopanie Bitcoina trzeba opodatkować? Jaką skalę podatkową zastosować podczas handlu Bitcoinem na giełdach? Czy trzeba odprowadzać podatek od kupna i sprzedaży kryptowalut? Kiedy następuje moment podatkowy? To trudne pytania, a odpowiedzi na nie zmieniają się co miesiąc, wraz z nowymi interpretacjami podatkowymi. Zuzanna Umińska, Doradca podatkowy rozwiała nasze wątpliwości. Podpowiadamy – trzeba opodatkować sprzedaż Bitcoinów i innych kryptowalut oraz ich kopanie. W jaki sposób? To pozostawiamy księgowym 😉

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Profesjonalna Analiza Techniczna z wykorzystaniem narzędzi Fibonacciego

Łukasz Fijołek, Zawodowy Trader, od ponad 10 lat aktywnie inwestuje na rynku walutowym, opowiadał o narzędziu, jakim jest analiza techniczna z wykorzystaniem narzędzi fibonacciego. Przy zabawie na giełdzie przydadzą się niejednemu. Na popołudniowym warsztacie można było spróbować analizy na własnej skórze, a raczej na własnym komputerze 🙂

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Czy technologie blockchain mają przyszłość?

Kryptowaluty są niebezpieczne, straszne, przerażające… to niestety obraz tego, jak myśli się o kryptowalutach na świecie i w Polsce. Kiedy przychodzi do rozmów o technologii Blockchain pojawia się nieznajomość tematu i jego niezrozumienie. Prowadzane akcje „uświadamiające” (ostatnio co raz częściej w TV) przekazują zniekształcony obraz kryptowalut i ukazują bańkę spekulacyjną, zamiast skupić się na pozytywnych aspektach i oszczędnościach, jakie może przynieść technologia, jaka stoi za kryptowalutą.

Z dobrych przykładów zastosowania Blockchanin, prof. Krzysztof Piech, Polski ekonomista, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, ekspert ds. innowacji i startupowiec przedstawił projekt Dubai 2020. To do tego roku wszystkie transakcje w Dubaju mają być oparte o Blockchain – rejestry publiczne czy Smart Kontrakty. Przyniesie to Dubajowi oszczędności rzędu 1,5 mld Eu rocznie!

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Jak regularnie zarabiać na wzrostach i spadkach kryptowalut, surowców i indeksów giełdowych

Damian Karbowiak, Student wydziału Budownictwa, inspiruje, motywuje i pokazuje swoją drogę, którą być może i WY wybierzecie. Zaczarował uczestników swoim opowiadaniem o tym, jak stracił wszystko na klasycznej giełdzie i współpracy z brokerami po czym odbił się od dna dzięki inwestycji w kryptowaluty. Nauczył się technik analizy rynku oraz czytania schematów giełdowych a teraz tą wiedzę przekazuje innym. Pokazał, że trading może być zabawny, ale znajomość podstawowych narzędzi oraz pokonanie psychologicznych barier to klucz do sukcesu.

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Charakterystyka giełdy kryptowalut na przykładzie BitBay – case study

Marcin Cebula, przedstawiciel giełdy BitBay – największej platformy do handlu Bitcoin i kryptowalutami w Europie Środkowo-Wschodniej, zajmującej miejsce w pierwszej 10 światowych giełd opowiadał o tym, jak zmieniła się giełda przez ostatnie lata i jakie są kierunki jej rozwoju. Było również o sposobach kupna i sprzedaży kryptowalut na BitBay.

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Sposoby wykorzystania i rozbudowa biznesu w oparciu o kryptowaluty na przykładzie Blockchain Hotels

Adrian Bujak, Współzałożyciel Greek Real Estate Investments Ltd. Firmy doradczej, która pomaga inwestować w nieruchomości w Grecji  pochwalił się innowacyjnym pomysłem. Tworzy właśnie sieć hoteli opartą na technologii Blockchain. Pokryciem monet, które będą sprzedawane w fazie ICO mają być nieruchomości. Kibicujemy naszym!

Konferencaj Crypto Future w Warszawie

Rynek ICO i jego specyfika, ICO case study, kierunki rozwoju kryptowalut

Kolejny gorący temat, to wyrastające, jak grzyby po deszczu projekty ICO (Initial Coin Offering). Na koniec części teoretycznej Jacek Nowak, Dyrektor Zarządzający ITligent Group – spółki IT, inwestującej również w projekty FinTech / blockchain, podzielił się wskazówkami dotyczącymi tego, na co zwrócić uwagę w takich projektach, gdy chcemy w nie inwestować. Opowiedział o rozwoju tej branży oraz zwrócił uwagę na szanse i zagrożenia w projektach.

Jak widzicie, tematów było wiele. Prowadzący prelekcje to wieloletni praktycy w tematyce Kryptowalut i Blockchain. Wykazali się bardzo dobrą znajomością tematów. Całość konferencji dopełniły mini targi polskich firm związanych z kryptowalutami, rozmowy w kuluarach, przerwy kawowe oraz przepyszny lunch. Już wiemy, że konferencja Crypto Future odbędzie się jeszcze kilka razy, w kilku miastach w Polsce i już na nią zapraszamy. Dajcie znać w komentarzach, jakie tematy w szczególności  Was interesują. Do zobaczenia!


Zainspirowałam Cię? Daj lajka. Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.

Dodaj komentarz