Lista ciekawych blogów górskich do poczytania

Lista ciekawych blogów górskich i podróżniczych

Odkryłam w tym roku „Dzień blogera”.  To „święto” ma swój cel i to nawet niezły. Chodzi o to, aby tego dnia inspirować swoich czytelników do zajrzenia na inne blogi niż nasze! I wcale nie chodzi o te wielkie blogi, ale o te niszowe a ciekawe.

Podejmuję wyzwanie, bo wokół nas jest pełno miłośników gór, wspinaczki, via ferrat i życia na krawędzi.. no dobra tych ostatnich nie znam, ale tych od górskiego outdooru znam, czytuję i dziś polecam. Koniecznie do nich zajrzyjcie i zostawcie u nich jakiś miły komentarz, żeby wiedzieli, że ich działania są docenianie i mają, po co pisać <3

Specjalnie dla Was poniżej lista ciekawych blogów górskich i podróżniczych

Blog Karolinastenesen.com

Na blogu karolinastensen.pl znajdziecie relacje z jej wypraw w różne zakątki świata i nie tylko. Są tu również przepisy na pyszne fit jedzenie (próbowałam). Karolina dzieli się na blogu pasją do sportu i zdrowego jedzenia.

Ale wiece, za co najbardziej lubię Karolinę? Bo obserwuję na Instagramie jej aktywność i Karolina jest dla mnie wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o systematyczność i upartość w dążeniu do celów. Ćwiczy lub biega codziennie, bez względu na warunki i miejsce. A dodatkowo, co miesiąc stawia sobie ciekawe wyzwania, które pomagają jej przesuwać własne granice.

Blog Karolinastenesen.com

Blog Onestepforeward.pl

Młody blog Górskiego freaka Kamila. Zabiera nas on na swoje wędrówki po Tatrach. Na jego blogu znajduje się również kilka praktycznych wskazówek dla góro maniaka. Blog jest młodziutki, a Kamil pisze bardzo szczegółowo o swoich wyprawach, więc mamy relacje i lekcje geografii w jednym. Dokładnie opisane szlaki plus fantastyczne zdjęcia dają naprawdę fajny efekt w postaci bloga onestepforeward.pl.

Onestepforeward.pl

Blog wpodrozydochmur.blogspot.com

Trafiłam na nich przez przypadek, szukając informacji o wspinaniu w Paklenicy. Na ich stornie znalazłam super artykuł o tym jak tam jest, czego można się tam spodziewać. Są tu również praktyczne informacje o tym rejonie, – jakiego rodzaju jest tam wspinanie, gdzie spać, gdzie kupić przewodnik, za ile.

Zaciekawiło mnie jeszcze to, że oni wchodzą na różne fajne góry i opisują to w ciekawy sposób. Byli na przykład na masywie Monte Rosa i na blogu jest cała relacja, ze wszystkich dni. Jeśli chcecie wejść na jakieś szczyty poprzednio zdobyte przez w podróży do chmur to koniecznie zajrzyjcie na bloga wpodrozydochmur.blogspot.com. Znajdziecie tam całe opisy wypraw a w nich cenne wskazówki.

Blog wpodrozydochmur.blogspot.com

Blog showtimemountains

Ostatnio najwięcej blogerów odkrywam poprzez Instagram. Również tam trafiłam na Oskara i Asię z showtimemountains.pl. Któreś ze zdjęć mi się spodobało, weszłam na ich profil, prze klikałam, weszłam w link w bio i… uśmiałam się po tym, jak przeczytałam stronę, „dlaczego showtimemountains” Dawno nie spotkałam ludzi z takim „górskim” dystansem do siebie i swoich możliwości.

Mimo że jak się okazuje Oskar wspina się na całkiem niezłym poziomie to ma w sobie dużo pokory, co do wiadomości, jakie posiada. Podoba mi się ich podejście do gór i do życia. Małymi krokami, ale do przodu.

Blog showtimemountains.pl

Blog przygodyszymona.com

Jak pisałam wcześniej, ostatnio odkrywam blogerów na Instagramie. Tak też było z blogiem przygodyszymona. Najpierw kilka komentarzy pod fotkami, później zajrzałam na profil i w końcu kliknęłam w Bio. A tam moje klimaty: Austria, Włochy, Góry, trekking, ferraty. Trochę porad, ale więcej miejsc i miejscówek. Do tego fantastyczne zdjęcia i przystępny język. Szymon pisze w większości o Austrii, ale na blogu przygodyszymona.com znajdzie się kilka perełek spoza tego rejonu.

BLog przygodyszymona.com

Blog Pionowemysli.pl

Pinowemysli.pl to blog, na który trafiłam szukając informacji o wspinaniu w Dolomitach. Ale u Krzyśka jest nie tylko wspinanie. Jest również o trekkingu i o podróżach w różne zakątki świata.  Z Krzyśkiem można zwiedzać lub iść w góry. Kto co woli. Jego podróże zawsze łączą to i to – za to lubię jego bloga. To nie jest ten typ, który żyje nie tylko wspinaniem. Widzi również piękno świata i zagląda do normalnych miejscowości, które spotyka po drodze. Zupełnie, jak my J

Blog Pionowemysli.pl

Blog places2visit.pl

Ukochali sobie tereny górskie i wszędzie targają ze sobą dzieci. Najpierw jedno, a teraz dwójkę. Czasem zdobywają szczyty, a czasem zwiedzają jaskinie. Są w trakcie realizacji Korony Gór z dziećmi oraz Małej Korony Beskidów. Znajdziecie u nich inspiracje na wyprawy z dziećmi po Polsce i za granicą. Places2visit.pl to inspirujący blog o podróżach z dziećmi. No bo dzieciaki też mogą, prawda?

Blog places2visit.pl

Blogi podróżnicze na instagramie

Jeśli chodzi o górską i podróżniczą blogosferę to perełek jest cała masa! Czasem nie wiadomo, kogo czytać i obserwować, bo tak naprawdę każdy ma jakąś historię do przekazania. Wyżej mieliście kilka blogów górskich, a ostatnio śledzę na Instagramie również inne blogi. I to ważne – śledzę ich tylko na insta, bo nie mam czasu czytać pełnych relacji. Te dwa insta profile wyjątkowo przypadły mi do gustu.

Instragram – Podrozodbyta

Zupełnie przypadkowo trafiłam na jakieś zdjęcie i zajrzałam na ich stories. Są obecnie w podróży „różowym moturem przez Kambodżę, Wietnam i Laos”. Uśmiałam się do łez oglądając jedno z ich stories. Na Instagramie piszą świetnym, wciągającym jeżykiem. Polecam gorąco, ale uwaga – można się mocno wkręcić w ich opowieść.

Instagram – Outdoorito.com

Wpadłam na ich zdjęcia z via ferrat a okazało się, że oprócz tego, że dobrze im idzie pisanie o górach – świetnie opowiadają o Holandii. A ta jest jednym z moich ulubionych krajów. Gdyby nie to, że nie ma tam gór byłaby numerem 1 na przeprowadzkę. Chętnie oglądam ich zdjęcia z tamtego kraju.

Instagram outdoorito

A przy okazji? Śledzicie nas na insta???

Follow me - link do instagram

Dajcie znać, jakie są Wasze ulubione blogi i „instagramy” Jestem ciekawa, jakie perełki jeszcze czekają w sieci!


Zainspirowałam Cię? Daj lajka! Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna!

Autorka bloga Pola

Z wykształcenia jestem socjologiem i ekonomem, z charakteru zdobywcą i uparciuchem. Moim życiowym motto jest stwierdzenie, że jedyne, co w życiu jest pewne to zmiana. W życiu podważam wszystkie możliwe teorie i pewniaki. Na blogu piszę o tematach lekkich i przyjemnych, które są mi bliskie. Propaguję świadomą konsumpcję, świadome wybory, czytanie etykiet, naturalne oraz domowe sposoby na piękną cerę i… otwieranie się na możliwości świata. Życie mogłabym spędzić w podróży i takie jest moje największe marzenie.

Dodaj komentarz