Wielki mały procent

Wielki mały procent

Cześć! Przygotowałam dla was listę 5 organizacji związanych z górami i wspinaniem, którym można przekazać 1% naszego podatku. Zrobiłam ją, bo wiem, że dobro i to, czym się dzielimy wraca do nas podwójnie, a żeby zmienić świat, trzeba działać lokalnie.

Follow me - link do instagram

Jeśli jeszcze się nie rozliczyliście z fiskusem, to zaznaczcie w formularzu PIT, że chcecie przekazać wielki mały procent i wybierzcie jedną z poniższych organizacji.

Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR

Wielki mały procent

Organizacja najbardziej kojarzona z górami – Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Jej głównym celem jest wspieranie ratownictwa górskiego realizowanego przez TOPR oraz rozwój ratownictwa górskiego w Tatrach. Fundacja TOPR wspiera rozwój bazy technicznej oraz bazy śmigłowca TOPR, oraz zakup wyposażenia i sprzętu do ratownictwa specjalistycznego. Popularyzuje kwestię bezpieczeństwa w górach np. poprzez organizację różnorodnych szkoleń oraz patronat akcji Akademia Górska TOPR.

Przeczytaj o fundacji TOPR | Jak przekazać 1% na TOPR

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego RADAN

Wielki mały procent

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN powstała z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR. Jej głównym celem jest wspieranie wszystkich grup GOPR. Do działań należy sponsorowanie imprez i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, mając na względzie promocję młodych talentów w celu umożliwienia im ścieżki do kariery sportowej na arenie międzynarodowej.

Przeczytaj o RADAN | Jak przekazać 1% na RADAN

Fundacja Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka”

Wielki mały procent

Fundacja Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” powstała, aby służyć propagowaniu i rozwijaniu wspinaczki w Polsce, szczególnie w środowiskach młodzieży i dzieci. Głównym zamysłem związanym z utworzeniem fundacji było upowszechnianie wspinaczki rodzinnej, poprzez m.in. tworzenie nowych dróg wspinaczkowych i zagospodarowywanie terenów skałkowych pozwalających na łatwą wspinaczkę. „Wspinka” opiekuje się terenami atrakcyjnymi wspinaczkowo, sprząta i ratuje rejony wspinaczkowe, wymienia i osadza nową asekurację, wspiera wspinaczy i autorów nowych dróg.

Przeczytaj o WSPINKA | Jak przekazać 1% dla WSPINKA

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki

Wielki mały procent

Fundacja Kukuczki od niemal 30 lat aktywnie promuje i wspiera działalność wspinaczkową i eksploracyjną Polaków w górach całego świata. Kluczowym projektem, który wymaga ogromnych środków finansowych, jest obecnie „K2 – Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera”, w ramach którego Polacy zawalczą o wejście na jedyny, niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. Wyprawa narodowa na K2 odbędzie się prawdopodobnie na przełomie 2017/2018 roku. Ze środków pozyskiwanych m.in. na cele statutowe, Fundacja Kukuczki finansuje również projekty zgłoszone do „Funduszu im. Andrzeja Zawady”. W tym przypadku wsparcie trafia do wspinaczy, planujących sportowe wyprawy alpinistyczne w góry wysokie. Tylko na ten cel przeznacza rocznie ok. 100 tys. zł!
Dzięki środkom pozyskanym z wpłat 1% podatku wspiera również; inicjatywę „Nasze Skały”, mającą na celu zachowanie dostępu do rejonów wspinaczkowych.

Przeczytaj o FWAP | Jak przekazać 1% dla FWPA

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”

Wielki mały procent

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w marcu 2008 roku w celu zapewnienia legalnego dostępu do polskich rejonów wspinaczkowych wszystkim wspinaczom – zrzeszonym i niezrzeszonym. Organizatorami Inicjatywy są: Fundacja Wspierania Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Polski Związek Alpinizmu oraz najważniejsze media środowiskowe: czasopisma Magazyn Górski i GÓRY oraz portal wspinanie.pl. „Nasze Skały” negocjują legalny dostęp do polskich rejonów wspinaczkowych poprzez spotkania z właścicielami działek, na których położone są skały, władzami gmin oraz służbami ochrony przyrody. Prowadzą również działania legislacyjne, aby dostęp do rejonów wspinaczkowych był gwarantowany odpowiednimi ustawami, w ramach praw do korzystania z przestrzeni publicznej w celach rekreacyjnych.

Przeczytaj o NASZE SKAŁY | Jak przekazać 1% dla NASZE SKAŁY


Zainspirowałam Cię – daj lajka! Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna!

Dodaj komentarz