Sklep outdoorowy Addnature

Addnature – fajny sklep z akcesoriami do wspinania

Odkryłam ostatnio internetowy sklep outdoorowy Addnature. To górski i turystyczny sklep online, w którym znajdziecie bogaty asortyment produktów najwyższej, jakości, w tym wiele marek wspinaczkowych. Outdoorowy sklep Addnature zainteresował mnie, ponieważ od lat poszukuję w Polsce ubrań Patagonia i Prana. Te dwie marki produkują ubrania z poszanowaniem dla środowiska i ludzi. Ta idea jest mi wyjątkowo bliska, dlatego najwięcej opowiem o nich i ich produktach. To niejedyne marki, które działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a które są dostępne w Addnature.

Nie tylko z uwagi na eko marki piszę o sklepie Addnature. Z pewnością zainteresuje on miłośników biwakowania, rowerowania, kajaków, pływania, jogi a przede wszystkim wspinaczy i turystów wysokogórskich. Jest ku temu kilka powodów. W sklepie outdoorowym Addnature znajdziecie akcesoria wiodących producentów sprzętu i odzieży wspinaczkowej. Jest tu wiele produktów niedostępnych na polskim rynku. Do zajrzenia do sklepu niech zachęci Was również fakt, że są tu naprawdę mega promocje. Wiem, że są wśród Was miłośnicy niskich cen, dlatego przeglądałam sklep zarówno pod kątem marek jak i cen. Wybrałam dla Was kilka produktów w tych ekstremalnie niskich – oczywiście na dzień dzisiejszy.

Sprzęt wspinaczkowy i ubrania outdoorowe w sklepie outdoorowym Addnature

W sklepie naliczyłam ponad około 450 marek. Jeśli chodzi o marki produkujące sprzęt wspinaczkowy jest ich tu ponad 20. Tych z odzieżą wspinaczkową i dodatkowymi akcesoriami, jak na przykład z plecakami, butelkami na wodę czy bielizną jest dużo, dużo więcej. Wybór jest ogromny. Petzl, Black Diamond, Camp, CT, Stubai, Edelrid, La Sportiva, Five Ten, Arc’teryx, Scarpa… to tylko kilka przykładów marek, które znajdują się w sklepie.

Wystarczy wejść w kategorię wspinaczka, żeby zobaczyć, o czym mówię – 68 stron z produktami wspinaczkowymi – sprzęt letni, sprzęt zimowy, odzież na każde warunki, czołówki, buty oraz sprzęt do via ferrat – to wszystko znajdziecie w sklepie outdoorowym Addnature.

Ubrania wspinaczkowe wiodących marek w Addnature

Jak pisałam, na początku moją uwagę przykuły 2 marki – PrAna i Patagonia. Dlaczego? Ponieważ to dwie marki ubrań wspinaczkowych, które produkują w sposób zrównoważony. Co to znaczy? To znaczy, że produkcja tych ubrań (i nie tylko, bo Patagonia produkuje również plecaki i torby oraz akcesoria do jogi) opiera się poszanowaniu środowiska, w którym żyjemy oraz ludzi, którzy wykonują dla nas produkty.

Dlaczego o tym wspominam? Jeśli nie jeszcze nie wiecie, oboje z Darkiem jesteśmy zwolennikami idei less is more. Zwracamy uwagę na to, w jaki sposób oraz skąd pochodzą ubrania i sprzęt, który kupujemy. Z uwagi na cenę oraz parametry techniczne nie zawsze możliwe jest kupienie czegoś „zrównoważonego”. Jednak zawsze szukamy najpierw jak najbardziej „świadomego” i zrównoważonego rozwiązania.

Na co dzień dbamy o nasze środowisko. W codziennych działaniach podejmujemy różne eko wybory Np. segregujemy śmieci, używamy kosmetyków naturalnych, niemal zrezygnowaliśmy z chemii używanej do sprzątania domu. Kupujemy jedzenie bez konserwantów oraz, jeśli jest to możliwe produkty spożywcze pochodzące z upraw eko.

Pola i Darek w spodniach Patagonia
Pola i Darek w spodniach Patagonia na szczycie Tofany di Mezzo

Wracając do marki Patagonia – to moja ulubiona marka, jeśli chodzi o ubrania outdoorowe. „Patagonia, jako firma nigdy nie twierdziła, że wszystkie jej działania są odpowiedzialne i bez szkody dla środowiska. Jednak, jako jedna z pierwszych, zdała sobie sprawę ze szkód wyrządzanych przez jej działalność i postanowiła dążyć to ich zminimalizowania.” Możecie przeczytać na stronie producenta.

I rzeczywiście, już pod koniec lat 80 Patagonia zaczęła produkować swoje ubrania wyłącznie z bawełny organicznej. Później zaczęła produkować kurtki z recyklingu i zmieniła procesy produkcyjne tak, aby zużywać mniej wody i energii. A do tego udostępnia swoje patenty innym producentom za darmo, zachęcając ich do tego samego. Patagonia w swoich działaniach zachęca również do recyklingu i noszenia starych ubrań.

Jeśli nie wiecie, to za towarami leżącymi na półkach sklepowych popularnych marek ubrań (każdych, nie tylko outdoorowych) stoi nieziemska krzywda i niesprawiedliwość ludzka. Produkcja w Chinach i Wietnamie, w najbardziej znanym ze sweat shopów Bangladeszu często wiąże się ze skandalicznymi warunkami pracy oraz niewyobrażalnie niskim wynagrodzeniem. Dla ludzi tam pracujących to jedyna możliwość zarobkowania. Patagonia jest jednym z tych producentów, który chce wytwarzać swoje produkty w sposób etyczny. Więcej tym możecie przeczytać na stronie producenta.

Pola i Darek w kurtkach Patagonia
Pola i Darek w kurtkach Patagonia na Super Ferracie na Dachstein

Drugą marką, której poza sklepem outdoorowym Addnature nie znalazłam w Polsce w żadnym sklepie jest PrAna. PrAna aktywnie wspiera ideę „zielonego myślenia”. Podobnie, jak w Patagonii, ubrania marki powstają z ekologicznych tkanin, takich, jak bawełna organiczna, przetworzona wełna, recyclingowy poliester, konopia czy puch. Produkcja odbywa się w sposób możliwie najbardziej przyjazny środowisku.

Obie marki proponują ubrania dla wspinaczy, osób aktywnych outdoorowo oraz dla osób uprawiających jogę. Wiem, że ceny ubrań nie są najniższe, ale jeśli spojrzymy na sposób ich produkcji, filozofię firm, jakość i trwałość produkowanych ubrań, okaże się, że ta inwestycja się zwraca. Żywotność tych ubrań jest bardzo długa, a ceny nie odbiegają od cen ubrań innych marek outdoorowych.

Spodnie wspinaczkowe Patagonia

Co szczególnie mogę polecić z tych marek? My mamy między innymi spodnie Patagonia RPS Rock w wersji damskiej i męskiej. Są to nasze najlepsze spodnie. Chodzimy w nich w góry, na wspinanie oraz na via ferraty i są fantastyczne. Cioramy je już 2 lata i nic złego się z nimi nie dzieje, nie mają ani draśnięcia.

Są to spodnie idealne na lato i wiosnę. Materiał, z którego są wykonane jest odporny na przetarcia i bardzo dobrze oddycha (nylon + poliester). Spodnie bardzo szybko wysychają a przez to równie efektywnie odprowadzają nadmiar wilgoci podczas wysiłku, dlatego świetnie sprawdzają się w upalne dni w górach. Fajny w tych spodniach jest również klin w kroku, dzięki któremu swoboda ruchu jest znacznie większa. Jeśli nas śledzicie, to na wielu zdjęciach zobaczycie na nas w tych spodniach.

Spodnie do turystyki i wspinania Patagonia RPS Rock męskie
Spodnie do turystyki i wspinania Patagonia RPS Rock męskie

Tutaj jest link do wersji męskiej >>>KLIK<<<

Spodnie do turystyki i wspinania Patagonia RPS Rock damskie
Spodnie do turystyki i wspinania Patagonia RPS Rock damskie

A tutaj do damskiej >>>KLIK<<<

Jeśli chodzi o PrAnę, to wcześniej nie było możliwości zakupu tych ubrań w Polsce. Teraz kusi mnie ta bluza. Ma firmowy kolorek i korzystną cenę. Tutaj link >>>KLIK<<<

Bluza Prana dla kobiet Paisley
Bluza Prana dla kobiet Paisley

A dla Panów, jako drugą warstwę mogę polecić bluzę, na którą też się czaimy 😉 >>>KLIK<<<

Bluza Prana dla mężczyzn Keller
Bluza Prana dla mężczyzn Keller

Jeśli chodzi o inne outdoorowe marki produkujące ubrania, które są dostępne w Polsce w ograniczonej ilości, to są to na przykład skandynawski Fjalraven, Norröna i Haglöfs czy włoskie E9. Wszystko znajdziecie w sklepie outdoorowym Addnature.

Sprzęt wspinaczkowy w sklepie Addnature

Co jeszcze znajdziecie w sklepie internetowym Addnature? Oczywiście sprzęt do wspinania. A tutaj same wiodące marki (zresztą, która nie jest wiodąca 😉 ). Nie będę opisywać wszystkich, bo musiałabym poświecić na to kilka lub kilkanaście wpisów. Chcę zwrócić Waszą uwagę na to, że jest, w czym wybierać i można trafić na świetne promocje.

Liny wspinaczkowe

Jaką linę wspinaczkową kupić na początku przygody ze wspinaniem? Często nas o to pytacie. Korzystając z okazji przedstawiam model, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze – Edelrid SE Emperor Lina Wspinaczkowa 9,8mm 60m >>>KLIK<<<

To lina sportowa, o długości 60m i uniwersalnej średnicy 9,8 mm. Jej parametry są bardzo dobre do wspinaczki sportowej czy skałkowej. Tego modelu nie znalazłam w Polsce.

Dlaczego akurat ta lina? Edelrid to znana marka, które produkuje sprzęt do wspinania, turystki górskiej i nie tylko. Liny Edelrid znane są ze swojej trwałości. To niemiecka firma z tradycjami. Produkuje liny o bardzo dobrej, jakości, często dla innych producentów. 😉

Lina wspinaczkowa Edelrid SE Emperor 9,8mm 60m
Lina wspinaczkowa Edelrid SE Emperor 9,8mm 60m

Co ciekawe, Edelrid idzie wraz z trendem zrównoważonego rozwoju na tyle na ile jest to możliwe. Zobowiązują się do poszanowania środowiska, pracowników oraz klientów. Podejmują szereg działań mających na celu zminimalizowanie wspływu procesu produkcji na środowisko. Np. mają przyznany certyfikat Bluedesign. W wielkim skrócie oznacza to, że przy produkcji lin i pętli do wspinania stosują składniki przyjazne środowisku. Oświadczenie dotyczące zrównoważonego rozwoju marki Edelrid ma ponad 60 stron i jest dostępne na stornie producenta.

Sprzęt do turystyki zimowej i wspinania zimowego

Edelrid to również sprzęt do turystyki zimowej i do wspinania zimowego. Warto zwrócić uwagę na Czekan Edelrid Attila Tec >>>KLIK<<< dł. 55cm lub 65 cm, który nie jest dostępny w Polce, a znajdziecie go w Addnature i to w niższej cenie.

Ten model polecam do turystyki zimowej. Czekan można również wykorzystać do łatwego wspinania lodowego. Stylisko w tym czekanie jest typu T a to znaczy, że można z niego asekurować. Waży 550 gr, więc należy do lżejszych modeli.

Czekan do asekuracji Edelrid Attila Tec
Czekan do asekuracji Edelrid Attila Tec

Buty wspinaczkowe

Przeglądając ofertę sklepu nie omieszkałam zajrzeć do działu buty wspinaczkowe. A tam – prawdziwa perełka dla poczatkujących wspinaczek. Model Five Ten Rogue VCS za niecałe 200 zł!!! >>>KLIK<<<

Marka Five Ten to w tej chwili wiodący producent butów wspinaczy. Wiodący to może za mało powiedziane, Five Ten produkuje jedne z najlepszych butów do wspinania. Guma zastosowana w tych butach, czyli Stealth, świetnie sprawdzi się w polskiej skale, a szczególnie w jurajskim wapieniu.

Model Five Ten Rogue VCS But jest idealnym wyborem dla wspinaczek poszukujących swojej pierwszej pary butów. Buty są zapinane na rzep a dzięki temu bardzo łatwo i szybko się je zakłada. No i ten kolor… dla miłośniczek różu jak znalazł Xd

Buty do wspinania FIve Ten Rogue VCS
Buty do wspinania FIve Ten Rogue VCS

Five Ten jest obecnie pod skrzydłami marki Adidas. Na stronie producenta można przeczytać oświadczenie o polityce zrównoważonego rozwoju. A ta zmierza do poprawy procesów produkcji oraz dbania o pracowników na każdym etapie produkcji oraz ciągłym udoskonalaniu metod produkcji i poprawy warunków pracy oraz wynagrodzeń.

Sprzęt do via ferrat

Ostatnia perełka na dziś (a w Addnature jest ich znacznie więcej) to rękawiczki do via ferrat Black Diamond Crag >>>KLIK<<< z długimi palcami, w rewelacyjnej cenie. My korzystamy z tych z krótkim palcami i polecamy.

Rękawiczki są wykonane z wytrzymałego i lekko rozciągliwego stretch’u, połączonego z syntetyczną skórą. Odpowiednio dobrany rozmiar gwarantuje odpowiednią ochronią dłoni. Rzep zamocowany jest na wysokości nadgarstka i sprawia, że rękawice się nie ześlizgują. Skóra na spodzie dłoni gwarantuje bardzo dobry chwyt. Rękawiczek można używać również do asekuracji podczas wspinania.

Rękawiczki do via ferrat i asekuracji Black DIamond
Rękawiczki do via ferrat i asekuracji Black Diamond

Jeśli chodzi o tę markę Black Diamond, to nie znalazłam na stronie producenta żadnej informacji o zrównoważonym rozwoju. Szkoda, bo mają bardzo dobrej, jakości sprzęt do wspinania i zapewne duże możliwości do tego, żeby wspierać środowisko, w którym żyjemy oraz swoich pracowników.

To, co, łapiecie promocje?


Zainspirowałam Cię – daj lajka lub udostępnij ten wpis! Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.


Dodaj komentarz