Czy warto kupować kryptowaluty?

Czy warto kupować kryptowaluty?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy warto kupować kryptowaluty? Są zwolennicy i przeciwnicy tematu. Obie grupy są zaciekłe i często dochodzi do ostrej wymiany zdań.

Niewiedza nie powinna sprawiać, że negujemy nowoczesną technologię. Potrafię zrozumieć, że na początku kryptowaluty wydają się czymś abstrakcyjnym i przerażają. W końcu oferują coś innego, niż dobrze nam znany świat finansów papierkowych. Ale to nie znaczy, że trzeba je odrzucać i udawać, że ich nie ma lub nas nie dotyczą.

Obecny status kryptowalut, ich ogólny udział w rynku finansowym oraz ich wartość powinny skłonić do tego, żeby przyjrzeć się tematowi bliżej i wyciągnąć wnioski dopiero wtedy. Każdy sam może zdecydować, czy chce wejść w świat kryptowalut już teraz, czy za kilka lat. Moim zdaniem prędzej czy później kryptowaluty wyprą tradycyjny pieniądz.

Follow me - link do instagram

Na moim blogu nie chcę nikogo przekonywać do kupowania czy inwestowania w kryptowaluty. Liczę, że kiedy zapoznacie się z tematem, sami wyciągniecie wnioski. Zależy mi na rzetelnym przekazaniu wiedzy, którą sama cały czas nabywam i wprowadzeniu w świat kryptowalut.

Wiem, jak trudne są początki – sama kiedyś kupowałam pierwszego Bitcoina i trwało to baaaardzo długo J Wiem, że dla niektórych z Was to czarna magia, – ale też wiem, że to zupełnie normalne – w końcu to, co nowe jest straszne i przerażające. Uwierzcie mi jednak, że nie taki diabeł straszny.

W kolejnych wpisach dostaniecie podstawową porcję wiedzy o kryptowalutach i o tym, jak zacząć przygodę z nimi. Dziś rozważania o tym, czy warto kupować kryptowaluty?

Co oferuje Bitcoin

Bitcoin stał się płynnym środkiem wymiany. Możemy nim płacić za coraz większą ilość rzeczy! Co raz więcej punktów zaczyna akceptować Bitcoina. Pomimo, że bitcoin nie posiada fizycznej formy, ma wiele zalet. Jego najważniejsze cechy to:

 • Bezpieczeństwo
 • Szybkość
 • Dostępność 24/7
 • Niskie koszty
 • Anonimowość
 • Decentralizacja
 • Ograniczona ilość
 • Brak pośredników
Czym są kryptowaluty?
Czym są kryptowaluty? Kliknij i przeczytaj!

Altcoiny – waluty alternatywne dla Bitcoina

Cechami charakterystycznymi i wspólnymi dla altcoinów jest system blockchain, na którym są oparte. Wśród ponad 700 altcoinów, można wskazać takie, które w pewnych kwestiach posiadają przewagę nad pionierskim systemem bitcoin. Litecoin, Ripple, Monero, Etherum, Sia, Dash, Nexus i nowe projekty w fazie ICO niosą za sobą więcej niż tylko Blockchain.

Przygotowuję już przegląd najpopularniejszych kryptowalut. Niedługo wrzucę na bloga, żebyście mogli się z nimi zapoznać.

Użyteczność Bitcoina i innych kryptowalut

Osoby, które temat znają i wiedzą, jaka technologia idzie za kryptowalutami, wiedzą też, co nadaje im wartość. Zdają sobie sprawę, że wirtualne monety są środkiem płatniczym za nowoczesne usługi i to tam jest ich pokrycie. Przeciwnicy uważają, że kryptowaluty nie mają żadnego pokrycia. Zwolennicy mówią, że 90% wydrukowanych pieniędzy również nie ma pokrycia (jak to było dawniej, w złocie).

Niektórzy nie dopuszczają nawet możliwości zaistnienia kryptowalut na rynku, mimo, że to już się stało – bitcoin jest akceptowany, jako waluta, której można oficjalnie używać Np. w Japonii. W ślad za Japonią chce iść Australia. Rządy kilku państw już rozpoczynają rozmowy nad wdrażaniem technologii blockchain.

Kup Bitcoin na 4coins

Bitcoina można używać również w Polsce – są specjalne Bitomaty, w których można wypłacać Bitcoiny oraz aplikacje na telefon, dzięki którym można wypłacać swoje środki. Są również miejsca, w których właśnie nimi można płacić za usługi i dobra (np. sklep Żabka czy FreshMarket).

Inne kryptowaluty, podobnie jak Bitcoin niosą ze sobą użyteczność. Można nimi płacić za usługi wewnątrz sieci użytkowników. Czyli, jeśli jakaś platforma stworzona w systemie blockchain oferuje np. miejsce na dysku – to płacimy za nie kryptowalutą, która została stworzona, jako środek płatniczy za dokładnie tą usługę, w tym. Takie funkcje ma np. Siacoin.

Kryptowaluty- jak zacząć?
Kryptowaluty- jak zacząć?

Ceny kryptowalut

Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą. Był pierwszy, dał podstawy technologiczne innym walutom i w tej chwili jest najdroższy. Jego udział w rynku kryptowalut jest największy. Za Bitcoina kupujemy inne waluty.

Bitcoin pokonuje kolejne granice cenowe. Najpierw był droższy niż złoto, później kosztował 3000 $ za sztukę a obecnie za jednostkę BTC trzeba zapłacić ponad 4300$. To, co się dzieje z Bitcoinem można porównać do gorączki złota w XIX w.

climb2change na facebook

Kiedy piszę ten artykuł, bitcoin kosztuje ponad 4300… dolarów! Prognozy są takie, że do końca 2017 roku może skoczyć nawet do 15000 – 20000 $. Czy tak się stanie? Nie wiadomo. Póki, co kryptowaluty wiążą się również z ryzykiem związanym z dużymi wahaniami kursu. Jest on bardzo zmienny i koreluje z wieloma wydarzeniami dotyczącymi samego BTC. O tym trzeba pamiętać i na to uczulam. Przy tak wysokich wartościach jest szansa, że nastąpi korekta. Mówi się również o tzw. Bańce. Jednak śledząc wykresy, nawet po korektach i bańkach – BTC nie spada poniżej ostatniej wartości i dalej pnie się w górę.

Altcoiny, – czyli waluty alternatywne dla Bitcoina również robią się, co raz bardziej popularne. Jest ich już ponad 700 rodzajów i ceny niektórych sięgają 600-700 $. Jednak nie każda kryptowaluta niesie ze sobą taki sam potencjał technologiczny i trudno powiedzieć, czy jeszcze jakaś dogoni cenowo Bitcoina.

Kup Bitcoina na BitBay

Czy warto kupować kryptowaluty?

Każdy sam może zdecydować, czy chce wejść w świat kryptowalut już teraz, czy za kilka lat. Moim zdaniem prędzej czy później kryptowaluty staną się powszechne oraz wyprą tradycyjny pieniądz. Najważniejsze to nie bać się, tylko zrozumieć, co nam dają kryptowaluty i co niosą ze sobą, – jakie usługi wprowadzają i jaką technologię oferują.

Kryptowaluty to rynek bardzo dynamiczny. Co róż powstają nowe projekty. Jedne zyskują na wartości – inne potrzebują czasu. Jedne nie wnoszą nowej wartości a inne mają ogromny potencjał. Mówi się, że niektóre kryptowaluty kryją za sobą taki potencjał, że mogą osiągnąć wielki lub większy niż Bitcoin rozwój. Czy tak się stanie – nie wiem, ale takie perełki śledzę. Jednym z projektów w fazie ICO jest Dascoin. Niedługo więcej o nim.

Czy warto kupować kryptowaluty? Argumentów za i przeciw kryptowalutom jest wiele. Zagorzałych przeciwników zachęcam do odrobienia zadania domowego, zanim wydadzą sądy. Obszerne informacje znajdują się w artykułach, materiałach i filmach dotyczących kryptowalut, które znajdziecie np. tu: bitcoin.pl , bithub.pl , kryptopomocnik.pl. Oczywiście zachęcam też do śledzenia mojego bloga, gdzie będę dodawać materiały o kryptowalutach. W najbliższym czasie możecie spodziewać się przeglądu najpopularniejszych kryptowalut.

(Informacje zawarte w niniejszej publikacji nie stanowią usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji ogólnej w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.)

Zainspirowałam Cię? Daj lajka i podaj dalej. Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna!


Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty – jak zacząć?

Jak kupić Bitcoina? Gdzie kupić bitcoina?

Giełdy kryptowalut. Którą giełdę wybrać?

15 Replies to “Czy warto kupować kryptowaluty?”

 1. Kryptowaluty to dla mnie temat zupełnie obcy. Dobrze,że są miejsca takie jak ten blog, gdzie osoby zielone w temacie mogą otrzymać rzetelną dawkę wiedzy 🙂

 2. Ja na razie z kryptowalutą spotkałam się na ezebee, gdzie miałam swój showroom. (Bo rozumiem, że waluta wprowadzona przez ezebee też zalicza się do kryptowalut?). Muszę przyznać, że dość sceptycznie się do niej odnosiłam, jako że wykorzystać można ją było tylko na zakupy na tym portalu.Właśnie ogromne ograniczenie w jej zastosowaniu było dla mnie najbardziej odstraszające. Niemniej Twój artykuł bardzo mnie zainteresował, bo faktycznie musimy się chyba na to nastawić, że to tylko kwestia czasu, aż kryptowaluty staną się coraz bardziej powszechne w naszym życiu codziennym.

  1. Nie spotkałam się z taką kryptowalutą, i nie mogę jej znaleźć na jej temat żadnych informacji, więc to chyba jakaś wewnętrzna forma wymiany dóbr?

 3. Przyznam, że temat kryptowalut jest dla mnie niezwykle pasjonujący. Pierwszy raz zetknęłam się z nim 8 lat temu i nie mogłam zrozumieć, kto jest ich twórcą. Nie inwestuję w narzędzia, których nie rozumiem, ale nie neguję. Znam osoby, które twierdzą, że ta inwestycja się im zwróciła.

  1. Wbrew pozorom, sprawa Bitcoina jest bardzo prosta, tylko , jak wszystko co nowe, na początku trochę przeraża 🙂 Są osoby, które stały się milionerami dzięki inwestycji w BTC na samym początku.

Dodaj komentarz