FESTIVALOVA HISTORIA, CZYLI KULISY FESTIWALU #CLIMB2CHANGE
Na początku pojawia się myśl. Potem tworzy się plan. I w końcu jest realizacja 🙂
Brzmi tak prosto, tak nieskomplikowanie, tak lekko i wręcz niesamowicie. Lecz droga od pomysłu do działania jest czasem długa. Kręta. Zagmatwana. Prowadzi przez niedostępne szczyty. I blisko przepaści. Wije się wśród lodowców. Przechodzi przez labirynt tysiąca możliwości.
Jednocześnie jest niesamowitą przygodą, pełną dobrych niespodzianek. I jest dokładnie tak, jak w metaforze góry lodowej – na samym końcu widać tylko szczyt, piękny i niesamowity, prawda? Ale to turkusowa tafla wody skrywa wszystkie tajemnice lodowej góry – wszystkie sukcesy i lekcje, które doprowadziły na szczyt góry. I ja dziś uchylę rąbka tego, czego nie widać, a co jest związane z organizacją 1 Festiwalu Górskiego #climb2change
POMYSŁ i CEL FESTIWALU
Góry to nasze naturalne środowisko – od wielu lat wspinamy się i zależy nam, aby naszą pasję szerzyć w każdym zakątku świata.
Kochamy górskie opowieści – te, które słucha się zimą przy kominku i te, o których trudno zapomnieć, bo zdjęcia z wypraw są tak magiczne… Na festiwalu chcemy pokazać Ci, ile niesamowitych ludzi gór żyje obok nas. To oni wchodzą na najwyższe szczyty, biorą udział w największych wyprawach, realizują wspinaczkowe projekty, które zmieniają świat.
Za CEL Festiwalu stawiamy inspirowanie i promowanie wszechstronnie pojętej turystyki górskiej. Zapraszamy na festiwal wszystkich, którzy pasjonują się trekkingiem, via ferratami, wspinaczką, planują swoje duże i małe wyprawy, marzą o zdobyciu swojego pierwszego tysięcznika albo o przejściu trudnych graniowych szlaków, szukają najlepszego górskiego sprzętu, a także lubią opowieści o zdobywaniu legendarnych szczytów w Himalajach i Karakorum.
FORMUŁA ONLINE
Biorąc udział w naszym festiwalu możesz wszystko zobaczyć w jednym miejscu – bez względu na to, czy aktualnie będziesz przebywać na trekkingu w Tatrach, wspinaczce w Sokolikach, czy na domowej kanapie. Idea Internetowego Festiwalu Górskiego #climb2change zakłada, że będzie on dostępny dla każdego, o każdej porze w festiwalowy weekend, a możliwość obejrzenia festiwalowych prelekcji będzie jeszcze możliwa 3 miesiące po zakończeniu festiwalu.
NASI PRELEGENCI
Podczas festiwalowego weekendu zobaczysz inspirujące prelekcje, które specjalnie dla Ciebie przygotowali nasi prelegenci. Każdy z nich z innego miejsca w Europie nagrywał esencję swojej górskiej praktyki. Nagrania leciały na łączach sieciowych m.in. z Islandii i Włoch! Internet pozwolił nam dotrzeć z festiwalowym zaproszeniem do wielu ciekawych ludzi ze świata gór, skał i lodu. Jesteś gotów, aby posłuchać ich historii?
#climb2changeTEAM
I odrobina tajnych info o nas – climb2changeTEAM, tadam! To my za tym wszystkim stoimy. Wszystkich nas łączą góry. Darek jest instruktorem wspinaczki i zna każdy kamień w Tatrach. Pola jest pasjonatką via ferrat. Justyna wspina się sportowo po hiszpańskich skałach. Sebastian fotografuje wschody słońca w Dolomitach. Kasia odkrywa piękno Tatr podczas warunu dla koneserów 😉
Nasza górska pasja połączyła się w działaniu, aby stworzyć 1. Internetowy Festiwal Górski #climb2change.
REALIZACJA
Dostęp do festiwalowych prelekcji odpalimy dokładnie 5 września o g 10:00. To będzie prawdziwa petarda inspiracji, więc przygotuj się, że od razu znajdziesz się na szczycie lodowej góry, z której widok jest obłędny!
Nie przejmuj się, jeśli akurat 5 nie możesz obejrzeć Prelekcji – dostajesz do nich dostęp na 3 miesiące! Możesz obejrzeć je kiedy i gdzie chcesz, jednak zapraszamy w Festiwalowy weekend, bo właśnie wtedy w grupie festiwalowej będzie można zadawać Pytania Prelegentom!
To co? Czekasz z ekscytacją, jak my, na festiwalowy weekend?
ŁAP PROGRAM FESTIWALU #CLIMB2CHANGE i #ClimbYourDreams
BILETY KUPISZ >>>TUTAJ<<<
DZIEŃ 1
05.09.2020 odblokujemy dostęp o godzinie 10:00
Paulina Czech
GÓRSKIE PRZYGODY A CODZIENNOŚĆ, CZYLI JAK ŁĄCZYĆ STUDIA, PRACĘ I PASJĘ
Czy da się połączyć ciężkie studia medyczne, naukę na egzaminy poprawkowe z wyjazdem do Arco – rajem dla wspinaczy i windsurferów? Work&Life balance we włoskim wydaniu. Idealne połączenie pracy na pół etatu podczas sezonu i wakacji nad jeziorem Garda z wspinaczkowymi popołudniami w skałach lub na ferratach. Brzmi cudownie szczególnie gdy w skały można dojechać rowerem czy na rolkach. Natomiast dzień restu spędzony na wodzie i nad książkami. Rejonów wspinaczkowych jest całe mnóstwo, a najlepsze miejscówki, to te dla localsów.
Michał Leksiński
W DRODZE PO KORONĘ ZIEMI. OD MARZEŃ DO REALIZACJI
Górski projekt przez 7 kontynentów – od marzenia do realizacji.
Porozmawiamy o tym:
Czym jest wyzwanie Korony Ziemi ?
Ile w tym wyzwaniu gór, a ile walki o sponsorów ?
Które góry do tej pory były najtrudniejsze?
Jak łączyć pracę zawodową i pasję?
Czym jest Projekt: Wyprawa
Sebastian Żebrowski i Ryś Duława
ABC FOTOGRAFII GÓRSKIEJ
Od pakowania plecaka po gotowy kadr. Kompendium fotografii górskiej i podróżniczej, wiedza dla entuzjastów malowania światłem.
Ewa Karpęcka
JAK ZAPLANOWAĆ ŻYWIENIE NA TREKKINGU?
Wysokość ma znaczenie – problemy żywieniowe w górach
Paliwo w górach, czyli skąd czerpać energię?
Czy nawodnienie ma wpływ na wydolność organizmu?
Jak kontrolować nawodnienie w górach?
Jak odpowiednio planować posiłki w trasie?
Przekąski w góry – co wybierać?
Zdrowe i pożywne alternatywy campingowe – jak planować żywienie na campingu, po powrocie z gór?
DZIEŃ 2
06.09.2020 odblokujemy dostęp o godzinie 10:00
Aleksandra Wierzbowska
PROJECT ARMENIA: TWORZENIE NOWEGO REJONU WSPINACZKOWEGO NA DZIEWICZYCH ŚCIANACH OKIEM WSPINACZKA I DOKUMENTALISTY
W zeszłym roku wraz z międzynarodową ekipą wspinaczkową wybrałam się w dzikie tereny Armenii, aby otwierać oraz dokumentować nowy rejon wspinaczkowy na dziewiczych, wapiennych ścianach klifów Dilijan. Chcieliśmy stworzyć coś trwałego dla innych, a także wywołać dyskusję w kwestiach środowiskowych, zdrowia psychicznego, problemów lokalnej ludności oraz roli, jaką odgrywają kobiety w dziedzinach zdominowanych przez mężczyzn. Jeśli istnieją wyprawy, które zmieniają percepcję i kwestionują spojrzenie na świat, to to była jedna z nich.
Monika Witkowska
MOUNT EVEREST – MITY I FAKTY
Na temat zdobywania najwyższej góry świata krążą legendy. Co jest prawdą, a co nieuzasadnioną legendą opowie zdobywczyni tej góry, a zarazem Korony Ziemi – Monika Witkowska. Dowiemy się, co oznacza termin strefa śmierci i dlaczego wspinacze korzystają z butli z tlenem? Co się jada w wysokogórskich obozach i jak wygląda codzienność wspinacza na dwumiesięcznej wyprawie? Czy w Himalajach można spotkać yeti? Co to jest pudża i czemu ma służyć? Na czym polega trudność w zdobywaniu ośmiotysięczników i co robić, aby zminimalizować ryzyko choroby wysokościowej? No i oczywiście temat „dyżurny” – jak wygląda prawda ze słynnymi kolejkami na najwyższą górę świata!
Pola Kryża i Dariusz Woźniczka
VIA FERRATY – GDZIE ZACZĄĆ?
Miłośników żelaznych perci przybywa, a rejonów ferratowych w Polsce niestety brakuje. Zatem gdzie wybrać się na pierwsza wycieczkę? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rejonu? O tym, oraz o kilku ładnych i przyjaznych początkującym rejonach via ferratowych opowiedzą Pola Kryża i Darek Woźniczka z climb2change.
Katarzyna Klepacz
WARSZTAT – PIERWSZA POMOC: APTECZKA W GÓRY
Czy każda apteczka musi wyglądać tak samo? Czyli krótki wykład o tym, co warto włożyć do apteczki, którą zabieramy ze sobą na wędrówki.
BILETY KUPISZ >>>TUTAJ<<<
Zainspirowałam Cię? Daj lajka, inspiruj dalej! Twoja rekomendacja jest dla mnie bardzo ważna!
Inne artykuły o wspinaniu i via ferratach:
Czego nas uczą górskie opowieści?
Czy wspinanie jest bezpieczne?