Gdzie wspinać się zimą – Maroko

gdzie-wspinac-zie-zima-maroko

Gdzie wspinać się zimą? Odwieczne pytanie wspinaczy, którzy lubią wysokie temperatury, słońce i rajskie widoki oraz egzotyczne podróże. Piękne, długie drogi w wapiennej skale, krótkie podejścia, malownicze widoki.. brzmi zachęcająco, prawda? Szukacie pomysłu na zimowe wspinanie w słońcu i cieple? Polecam Maroko!

Gdzie wspinać się zimą - Maroko

Kraj kontrastów

Maroko to kraj kontrastów i miejsce, w którym egzotyka jest na wyciągnięcie ręki. Podróż do tego miejsca to spotkanie z prawdziwie baśniowym światem zapachów, zakupów i niezwykłych faktur. Maroko to państwo zabytków, pałaców, meczetów, z niezwykłą historią, barwną tradycją i wyśmienitą kuchnią. Różnorodność krajobrazowa – od niekończących się afrykańskich plaż i rozległych pustyń po scenerię wysokogórską. Doliny i wąwozy – to wszystko i wiele więcej oferuje niezwykle urozmaicone i bogate kulturowo Maroko.

Wąwóz Todra

Gdzie wspinać się zimą? Gorges du Todra, czyli wąwóz Todra charakteryzują wapienne turnie czerwone jak przyprawa curry. Bajeczny klimat wąwozu – kręte drogi, olbrzymie głazy, gaje palmowe, daktylowe i malownicze wioski a zarazem 300 metrowe, strome skalne ściany akcentujące południowe stoki Atlasu, z których szczytów roztacza się wspaniała panorama – to zrobi na Tobie wrażenie! Krajobraz jest tu spektakularny! Wspinaczkowy raj, uwielbiany przez miłośników gór i egzotycznych przygód najpiękniej wygląda, kiedy w Polsce jest jesień i zima. Temperatury pozwalają wtedy na swobodne poruszanie się w jego rejonach bez doświadczania afrykańskiego upału, który mógłby pokrzyżować wspinaczkowe plany.

Nie samym wspinaniem żyje człowiek

Wspinaczy przyciągają do Maroka nie tylko skalne mury i ciepły klimat ale także kolorowe miasta, imponujące budowle będące świadectwem burzliwych dziejów i bogatej kultury kraju, słoneczne wybrzeża, niezmierzone góry i gorąca Sahara. Tradycyjne wioski Berberów, pasma górskie Atlasu – to niesamowite miejsca wycieczkowe, gdzie możemy podziwiać piękne krajobrazy. Z pewnością każdy chciałby choć na chwilę znaleźć się na najsłynniejszej pustyni świata – Saharze. Wyruszenie na taką eskapadę jest na wyciągnięcie ręki. Czerwone miasto, czyli Marrakesz również jest na liście do zobaczenia – zabytki, ogrody, muzea, pałace, ogromny rynek pełny sklepów, gaj palmowy, Nowe Miasto i wiele więcej.

Gdzie wspinać się zimą - Maroko.

Czy to miejsce dla Was? Chcielibyście tam pojechać i się tam wspinać? Dajcie mi o tym znać w komentarzu. Zapraszam Was na obóz wspinaczkowy w Maroko. Szczegóły TUTAJ.

Follow me - link do instagram


Zainspirowałam Cię? Daj lajka, inspiruj dalej! Twoja rekomendacja jest dla mnie bardzo ważna!

UDOSTĘPNIJ

Kup przewodnik z serii Najpiękniejsze ferraty.


2 thoughts on “Gdzie wspinać się zimą – Maroko”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Przewiń do góry