Giełdy kryptowalut. Któą giełgę wybrac?

Giełdy kryptowalut – którą giełdę wybrać?

Ten artykuł jest kontynuacją artykułu kryptowaluty – jak zacząć? Przeczytaj go, zanim przejdziesz dalej.

Kryptowaluty- jak zacząć?
Kryptowaluty- jak zacząć? Kliknij i przeczytaj!

Zanim zaczniesz kupować alternatywne kryptowaluty na giełdach, uzupełnij wiedzę o to, czym jest giełda oraz trading. Wiadomości można znaleźć w Internecie, np. wikipedii lub tematycznych serwisach traktujących o kryptowalutach, czy giełdach. To podstawa, którą trzeba mieć, aby zacząć poważniej myśleć o cyfrowych walutach. Bez tego nie idź dalej.

Kup Bitcoina na BitBay

Ponieważ kryptowalut jest w tej chili ponad 1000, nie będę w tej chwili zagłębiać się we wszystkie. Wkrótce opiszę te, które uważam, że są warte uwagi. Ważne, żeby zapoznać się z każdym projektem, w który zamierzamy inwestować. Trzeba pamiętać, że każda z walut musi mieć podstawy do potencjalnych wzrostów. Na początku dobrze jest znaleźć osobę, która będzie w stanie udzielić rzetelnych informacji i porad odnośnie atrakcyjnych do zakupu w danym momencie kryptowalut.

Giełdy kryptowalut – którą giełdę wybrać?

Do zakupu kryptowalut zwykle trzeba posiadać Bitcoina. Kiedy pierwsze Bitcoiny są kupione a portfel zainstalowany – można przejść do kupowania innych kryptowalut oraz instalować kolejne portfele. Kryptowaluty inne niż Bitcoin, są nazywane Altcoinami (waluty alternatywne dla Bitcoina). Najczęściej kupuje się je analogicznie, jak bitcoina. Wymienia się Bitcoina na giełdzie na wybraną walutę. Później środki te przesyła się na portfel przy pomocy kluczy i adresów prywatnych danych altcoinów.

Jak kupić Bitcoina?
Przeczytaj, jak kupić Bitcoina?

Którą giełdę wybrać? Do kupna największych kryptowalut wystarczy giełda BitBay. Można tam kupić kryptowaluty takie, jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Etherum, Litecoin i Lisk. Można na niej również wymieniać kryptowaluty na PLN, USD i EU.

Na giełdach zakłada się konta, zasila się je i za przelane pieniądze kupuje Bitcoiny oraz inne kryptowaluty. Przygotuję wpis z instrukcją dla giełdy Bittrex, z której korzystam.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptowalut?

Wybierając giełdę lub kantor należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Każda giełda pobiera prowizje od transakcji, – czym mniejsze, tym lepiej dla nas. Warto sprawdzić okres działania serwisu, opinie, zabezpieczenia oraz inne kryptowaluty i waluty tradycyjne dostępne w ramach wymiany (np. Bitcoina zwykle można wymienić na USD, EUR i PLN). Przede wszystkim, giełda musi być sprawdzona, wiarygodna i dobrze zabezpieczona. Przestrzegam przed trzymaniem środków na giełdzie. Giełdy nie służą, jako miejsca do długiego przechowywania swoich środków.

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wykorzystania zawartych tu materiałów. Kopiowanie treści wyłącznie za zgodą autora.

Zainspirowałam Cię? Daj lajka i podaj dalej. Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna!


Przeczytaj pozostałe artykuły z cyku #KRYPTOEDUKACJA:

Czym są kryptowaluty?

Czy warto kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty – jak zacząć?

Jak kupić Bitcoina? Gdzie kupić bitcoina?

Dodaj komentarz