Jak kupić Bitcoina?

Jak kupić Bitcoina? Gdzie kupić bitcoina?

Jak stać się właścicielem Bitcoina? Pewnie wielu z Was Bitcoin dalej kojarzy się z tzw. Kopaniem, czyli udostępnianiem mocy obliczeniowej. Można oczywiście wydobywać Bitcoina, jednak obecnie łatwiej po prostu go kupić.

Gdzie kupić bitcoina?

Miejsc, gdzie można kupić Bitcoina jest mnóstwo. Ja osobiście korzystam z giełdy BitBay oraz kantora i portfela w jednym – 4coins. W przypadku giełd kryptowalutowych, mamy do czynienia z transakcjami realizowanymi przez internautów pod nadzorem. Kantory kryptowalutowe zarabiają na różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży.

Poniżej, krok po kroku przeprowadzam przez proces zakupu BTC na giełdzie BitBay i w kantorze 4coins. Tłumaczę również, jak wypłacać środki i omawiam prowizje w tych dwóch miejscach. Zatem jeśli planujesz zakup swojego pierwszego Bitcoina a jeszcze nie wiesz, gdzie i jak kupić Bitcoina, to zapraszam.

Czy warto kupować kryptowaluty?
Czy warto kupować kryptowaluty? Kliknij i zobacz!

Jak kupić Bitcoina na giełdzie BitBay?

Na giełdzie BitBay zakładamy konto i weryfikujemy je. Aby kupić Bitcoiny należy najpierw zasilić konto na giełdzie złotówkami. Przechodzimy do zakładki wpłaty (menu po lewej stronie). Tam wybieramy, w jakiej walucie będziemy wpłacać środki (PLN, EU, $ lub BTC) oraz metodę płatności. Do wyboru mamy przelew tradycyjny, szybki przelew dotpay, wpłata gotówkowa w żabce lub przelew na poczcie polskiej. Podajemy, jaką ilość środków w złotówkach chcemy wpłacić i finalizujemy transakcję klikając przycisk „Dalej”. W zależności od metody płatności, na jaką się zdecydujemy – środki pojawią się po kilku sekundach lub godzinach a nawet dniach. Dotpay wypada tutaj ekspresowo.

Jak kupić Bitcoina?
Zrzut ekranu – giełda BitBay

Kiedy środki się zaksięgują na koncie BitBay – możemy przejść do następnego kroku i kupić Bitcoina. Robimy to z poziomu strony głównej. Klikamy w logo BitBay, żeby wrócić do strony głównej i zaraz pod logo wybieramy walutę, którą chcemy kupić – w tym przypadku Bitcoina. Na tej giełdzie można kupić również, (patrząc od lewej): Bitcoin Cash, Lisk, Etherum, Litecoin i Bitcoina, dlatego ważne, aby kliknąć w logo waluty, którą chcemy kupić.

Pod aktualnym wykresem z ceną mamy 3 możliwości: wystaw ofertę, szybka transakcja, handluj botem. Wybieramy szybką transakcję. W polu Chcę szybko kupić wpisujemy wartość, za jaką chcemy kupić Bitcoiny, np. 100 zł. Giełda automatycznie przeliczy nam kurs i niżej w okienku „otrzymasz około” pojawi się informacja o ilości. Klikamy kup teraz i finalizujemy transakcję. Gratulacje! Bitcoiny są na naszym koncie.

Kup Bitcoina na BitBay

Każdą inną walutę dostępną na giełdzie kupujemy w analogiczny sposób. Ewentualnej sprzedaży dokonujemy w ten sam sposób. Ilość BTC wpisujemy w okienku chcę szybko sprzedać.

Opłaty na giełdzie BitBay: Wpłata ekspresowa dotpay, przez pocztę polską i żabkę – 2% od wartości przelewu. Prowizje za wypłatę przelewem – 4 zł, lub 10 zł za wypłatę ekspresową. Za wypłatę w bankomacie – 10-20 zł

Jak wypłacić Bitcoina z giełdy BitBay?

Na tej giełdzie również możliwość wypłaty BTC. Musimy zamienić nasze Bitcoiny na złotówki, (czyli sprzedajemy BTC wg. Powyższej instrukcji) i środki z giełdy możemy przelać na konto przelewem bankowym, ekspresowym lub wypłacić w bankomacie Euronet. W każdym przypadku musimy podać dane do wypłaty i zweryfikować je. Przy wypłacie z bankomatu należy podać również numer telefonu potrzebny do identyfikacji i realizacji wypłaty. Na e-mail i telefon zostaną wysłane specjalne kody, które umożliwią wypłatę środków w sieci Euronet.

Kryptowaluty- jak zacząć?
Kryptowaluty- jak zacząć? Kliknij i przeczytaj!

Jak kupić Bitcoina w kantorze 4coins?

Podobnie, jak w przypadku BitBay – na kantorze 4coins zakładamy konto. Potwierdzamy je poprzez link, który dostajemy w wiadomości i przechodzimy do szybkiego zakupu. Po lewej stronie mamy krótkie menu i wybieramy „Kup/sprzedaj Bitcoiny”.  Wybieramy opcję „Zakup”. W okienku wpisujemy, za ile chcemy kupić Bitcoiny, klikamy dalej i zostajemy przekierowaniu do strony opłat, gdzie możemy wybrać metodę płatności: szybki przelew dotpay, zapłatę w żabce lub Freshmarket, szybką wpłatę na poczcie, zwykły przelew. Klikamy w opcję szybki przelew i finalizujemy transakcję tak samo, jak w przypadku innych zakupów przez Internet. Brawo! Bitcoiny pojawią się na Twoim kocie w przeciągu pół godziny.

Jak kupić Bitcoina?
Zrzut ekranu z kantora 4coins

Jak widzicie, w kantorze 4coins nie trzeba wcześniej zasilać konta. Tutaj dokonuje się bezpośredniej transakcji. 4coins, jest zintegrowany z tzw. „portfelem” kryptowaluty. Dzięki opcji szybki zakup/ szybka sprzedaż, pozwala na natychmiastową wymianę Bitcoinów na złotówki. Jego przeznaczeniem jest głównie przechowywanie niedużych kwot mających być dla nas szybko dostępnych każdego dnia.

Kup Bitcoin na 4coins

Wysokość prowizji w 4coins wynosi 1.9% wpłacanej kwoty i nie mniej niż 0.30 PLN w przypadku „Szybkich przelewów” oraz „Portmonetek i Voucherów”. Odpowiednio 0.8% wpłacanej kwoty jednakże nie mniej niż 0.30 PLN w przypadku „Przelewów Online” i „Płatności w Żabce/Freshmarket”. W przypadku korzystania przez Użytkownika z usługi „Szybka wpłata na Poczcie” całkowita opłata za przekazanie środków do Serwisu wynosi 5 PLN niezależnie od wysokości przekazywanej kwoty. Kwota wpłacana pomniejszana jest o wymienioną opłatę. Opłata za wpłatę środków w PLN poprzez przelew zwykły na rachunek PLN wskazany przez klienta wynosi 1 PLN. Prowizja za wypłatę z bankomatu to 8,5 zł.

Jak wypłacić Bitcoina w kantorze 4coins?

Aby sprzedać nasze Bitcoiny klikamy w menu w „Kup/sprzedaj Bitcoiny”. Wybieramy opcję „Sprzedaż”. Musimy zdecydować, czy chcemy przelew na konto, czy wypłatę w bankomacie WBK lub TF SKOK S.A. Podajemy niezbędne dane, wraz z numerem telefonu – będą potrzebne do identyfikacji transakcji. Po podaniu danych przechodzimy dalej i otrzymujemy wiadomość z linkiem weryfikacyjnym. Klikamy w niego. Pojawia się komunikat: Oczekuj na wiadomość SMS z instrukcją wypłaty. Na e-mail i telefon zostaną wysłane specjalne kody, które umożliwią Wam wypłatę środków.

Jak widzicie, zakup Bitcoina nie jest taki straszny, jak się na początku wydaje. Te dwa miejsca świetnie sprawdzają się na początku, kiedy trzeba od czegoś zacząć. Są bardzo intuicyjne i przyjazne użytkownikowi. Mają również kilka dodatkowych funkcji. BitBay jest małą giełdą, gdzie można kupić kilka innych kryptowalut. 4coins jest również portfelem i przydaje się do przechowywania niewielkich ilości Bitcoinów. W obu miejscach środki można wpłacać i wypłacać również, jako BTC.

Napiszcie w komentarzu, co jeszcze Was interesuje, o czym napisać, żeby ułatwić Wam start w świecie kryptowalut?

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wykorzystania zawartych tu materiałów. Kopiowanie treści wyłącznie za zgodą autora.

Zainspirowałam Cię? Daj lajka i podaj dalej. Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna!


Przeczytaj pozostałe artykuły z cyku KRYPTOEDUKACJA:

Czym są kryptowaluty?

Czy warto kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty – jak zacząć?

Giełdy kryptowalut. Któą giełdę wybrać?

6 Replies to “Jak kupić Bitcoina? Gdzie kupić bitcoina?”

Dodaj komentarz