#winkozclimb2change 14.03.2019 Logistyka wyjazdu na Sycylię

Wieczorne spotkanie ze znajomymi? Czemu nie? Czwartek to dobry dzień na to, żeby trochę wyluzować, opowiedzieć o tym, co u nas, co w naszej Akademii Wspinania climb2change i podzielić się naszą wiedzą o górach i wspinaniu. Na live odpowiadamy też na pytania, które do nas macie.

To spotkanie na stałe zagościło w naszym kalendarzu. W czwartki o 20: 00 spotykamy się na żywo Facebooku i Instagramie. A jeśli wtedy nie masz czasu, dzień później nagranie ląduje na naszym blogu. Możesz je obejrzeć w dowolnej chwili.

Sycylia – info praktyczne

Dolot na Sycylię

Dzięki rajanowi dotarcie na Sycylię jest proste i przyjemne. Loty z Wrocławia czy Warszawy do Palermo są, co najmniej dwa razy w tygodniu. Palermo i Trapani to dwa najbliższe lotniska, z których można szybko dostać się do San Vito Lo Capo. To miasteczko to najlepsza baza wypadowa w ten rejon wspinaczkowy. Całość leży w masywie górskim, którego najwyższe wzniesienie, tak zwane Monte Speziale ma 913 metrów.

Wynajem samochodu na Sycylii

Na lotnisku wynajmujemy samochód, koszt jest uzależniony od rodzaju samochodu oraz od terminu, w którym rezerwujemy. Czym szybciej to zrobimy, tym taniej, Można utrafić samochód nawet za 10-15 zł za dobę. Jest opcja dojazdu autobusem oraz taksówką z lotniska, ale wygodniej jest wynająć samochód. Kilka wypożyczali jest na lotnisku a kilka jest poza lotniskiem. Wtedy należy zadzwonić po busa, który podwiezie nas do miejsca odbioru samochodu.

Follow me - link do instagram

Kilka wskazówek dot. Wynajmu samochodu. Warto wziąć dodatkowo ubezpieczenie (ok 10-15 zł/ dziennie). Żeby wynająć samochód, trzeba mieć kartę kredytową – musi ją mieć kierowca. Zwróćcie uwagę na godziny pracy biura, żeby nie zażyło się tak, że będziecie musieli dopłacić za odbiór lub oddanie samochodu poza godzinami pracy biura.

Noclegi dla wspinaczy w San Vito Lo Capo

Możliwości noclegowe są spore. Bardzo znany i wygodny logistycznie jest kamping El Bahira. Leży u podnóża rejonów wspinaczkowych. Jednak stąd do miasta i w inne rejony wspinaczkowe jest kilka kilometrów. Dlatego wybraliśmy apartamenty Appartamenti Il Mulino w San Vito Lo Capo. Zarezerwowaliśmy je poprzez booking. Nad morze mamy 150 metrów, do najbliższego sklepu jest 10 minut na pieszo. O tej porze roku kilka knajpek i lodziarni jest otwartych.

Najbliższy sklep to DeCo – bardzo dobrze zaopatrzony. Chodź warzywa są tu pakowane na tacki. Więc my warzywa kupujemy w drugim supermarkecie, który jest u wylotu miasta. Tam również pijemy poranne cappuccino.

climb2change na facebook

Warsztaty wspinaczkowe na Sycylii już 17-24.03.2019

W niedzielę przylatuje do nas ekipa i przez tydzień będziemy prowadzić warsztaty wspinaczkowe z naszą Akademią Wspinania climb2change. Będą z nami osoby początkujące i średniozaawansowane. Będziemy pracować nad poprawną asekuracją i techniką wspinaczkową. No i będziemy zwiedzać pobliskie rejony.

Rabaty na kursy wspinaczki w naszej Akademii Wspinania climb2change

Jeśli nas śledzicie, to wiecie, że my dajemy oferty first minute, a nie last minute. Cenimy sobie waszą lojalność i wasze zaangażowanie. Ponieważ pytacie o rabaty na kursy wspinaczki, a my wiemy, że każda stówka się liczy, postanowiliśmy, że z okazji live umożliwimy zarezerwowanie kursu w niższej cenie. Oferta ważna tyko w dniach 11.03-17.03.2019.

Jak uzyskać rabat? Trzeba zapisać się na listę mailingową TUTAJ.

Wrzucamy nagranie live. Miłego oglądania!

Do zobaczenia za tydzień!


Zainspirowałem Cię? Daj lajka, inspiruj dalej! Twoja rekomendacja jest dla mnie bardzo ważna!

Czy wspinanie to drogi sport?

Czy wspinanie jest bezpieczne?

5 mitów o wspinaczce. Czy wspinanie jest dla ciebie?

Jaki sprzęt do wspinaczki kupić na początek? Sezon 2019

Wspinanie na Sycylii

Dodaj komentarz