Wspinaczka, czyli gwiazdy na ściance

Wspinanie, czyli gwiazdy na ściance

Wspinaczka – za co kochają ją gwiazdy? Świetnie działa na układ mięśniowy, poprawia koordynację ruchową, zwiększa wytrzymałość i sprawności fizyczną. Oprócz tego serwuje nam także rozwój mentalny i odrywa od codziennej rutyny. Poznajcie sławnych miłośników mody na climb!

Piotr Kupicha

Piotr Kupicha – wokalista zespołu Feel, swoją przygodę ze wspinaczką zaczynał od ścianki na sali gimnastycznej, jednak szybko przeniósł się w plener. Największym wyzwaniem stał się dla niego kurs wspinaczkowy w Tatrach Wysokich, a ściany Zamarłej Turni były najlepszą lekcją techniki i pokory. Sam przyznaje, że każda wyprawa to dla niego nie tylko skok adrenaliny, ale też czas przemyśleń i rozmowy z samym sobą.

Fot. oficjalny fanpejdż zespołu Feel
Fot. oficjalny fanpejdż zespołu Feel

Martyna Wojciechowska

Kocha podróże i rajdy, a jej największą pasją jest przekraczanie własnych barier i zdobywanie kolejnych szczytów. Martyna Wojciechowska – Polka, w której życiorysie znajdziemy takie osiągnięcia, jak zdobycie najwyższego szczytu świata – Mount Everestu (8848 m. n.p.m.), zaszczepia miłość do wspinania także u swojej córki! Niedawno sieć obiegło zdjęcie Marysi, która mimo młodego wieku, dzielnie stawiała pierwsze kroki na skałkach. W końcu jaka mama, taka córka!

[slideshow_deploy id=’1248′]

Ewa Wachowicz

Piękna, przedsiębiorcza i dobrze gotuje! Miss Polonia 1992, Ewa Wachowicz, kulinarną pasję łączy z podróżami i zdobywaniem górskich szczytów. Wspinaczka zafascynowała ją do tego stopnia, że nawet kontuzja kręgosłupa nie była przeszkodą w realizowaniu planów. Za cel Ewa postawiła sobie zdobycie szczytów należących do tzw. Korony Wulkanów Ziemi. Miłość do wspinania pomogła jej w rehabilitacji i treningach, stanowiła determinację do szybkiego powrotu do formy, motywowała i zabroniła się poddawać! Efekt? Obecnie Ewa Wachowicz ma na koncie między innymi najwyższy szczyt Ameryki Południowej, najwyższy wulkan Ameryki Północnej i Kilimandżaro.

[slideshow_deploy id=’1244′]

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William nigdy nie stronili od aktywnego wypoczynku. Mogliśmy zobaczyć już ich zdjęcia z wspólnych wyjazdów na narty, ale czy wiecie, że równie dobrą zabawą jest dla nich wspinaczka? Kiedy książęca para odwiedziła jedno z centrów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w Walii, największe zainteresowanie wzbudziła w nich ścianka wspinaczkowa, którą postanowili osobiście wypróbować.

[slideshow_deploy id=’1252′]

Pokonywanie własnych ograniczeń, satysfakcja, motywacja do rozwoju, piękne widoki– to wszystko daje nam wspinaczka. Może być sposobem na życie, albo odskocznią i okazją do zajrzenia w głąb siebie. Im wyżej, tym więcej wyzwań. Zachęceni?

Kup przewodnik z serii Najpiękniejsze ferraty.

Śledź mnie na facebook


Zainspirowałam Cię? Daj lajka, inspiruj dalej! Twoja rekomendacja jest dla mnie bardzo ważna!

UDOSTĘPNIJ


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Przewiń do góry