Zjedz tę żabę. Jak poprawić swoją skuteczność.

Zjedz tę żabę, czyli jak poprawić swoją wydajność

Czy znacie książkę Briana Tracy, „Zjedz tę żabę”? Przypomniało mi się o niej, kiedy ostatnio planowałam swój miesiąc i szukałam sposobów na zwiększenie swojej skuteczności. W kolejnych krokach zawężałam miesiąc do tygodnia, a tygodnie do dni. Nie wiem, jak wy, ale ja każdy dzień staram się zaplanować – wypisać najważniejsze zadania do zrobienia i zastanowić się, które są ważne bardziej, a które mniej. Pewnie wszyscy znacie tą metodę – ustal priorytety i ruszaj. Brian Tracy dodaje jeszcze jedną metodę skutecznego działania – zjedz tę żabę!

Zjedz tę żabę

Autor książki, Brian Tracy to kanadyjski pisarz i twórca e-boków z dziedziny psychologii sukcesu i rozwoju osobistego oraz jeden z najbardziej znanych mówców zawodowych na świecie. To również specjalista w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i organizacji czasu. Książka „Zjedz tę żabę” nosi podtytuł „21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania” i jest dokładnie o tym.

Żaba jest metaforą największego, najważniejszego zadania, które trzeba zjeść. Tracy poleca zjedzenie jej od razu, bez zwlekania, ponieważ jest ona tym zadaniem, które w danym momencie może mieć najkorzystniejszy wpływ na wasze życie i pomóc wam w szybkim osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Rozpoczęcie dnia od zjedzenia żaby gwarantuje przez cały dzień poczucie zadowolenia wynikającego ze świadomości, że już nic gorszego nie może wam się w tym dniu przytrafić.

Motywacja przede wszystkim

Zwiększenie wydajności pracy to kluczowy element w drodze do sukcesu. Jak robić więcej w krótszym czasie? Trening czyni mistrza. Jednak, aby być skutecznym, najpierw należy uświadomić sobie, co tak naprawdę chcemy osiągnąć i po co. W każdym planowaniu i działaniu najważniejszy jest cel! Niezależnie od tego, co i w jakim stopniu postanowiliście osiągnąć, warto jest wiedzieć, po co to robicie. Do czego jest wam to potrzebne i do czego ma was doprowadzić? Mając cele i plan, możecie spojrzeć na swoje przyszłe kilka tygodni i zastanowić się, co będziecie z tego mieli. Pamiętajcie przy tym, że planowanie, to projektowanie przyszłości. A żaby to wyzwania do zrealizowania 🙂

Śledź mnie na facebook

Dajcie znać, co myślicie o tej metodzie. Jestem ciekawa, czy też ją stosujecie. Napiszcie też, o czym z dziedziny planowania i zwiększania swojej skuteczności chcielibyście przeczytać. Czekam na wasze komentarze!


Zainspirowałam Cię? Daj lajka, inspiruj dalej! Twoja rekomendacja jest dla mnie bardzo ważna!

Autorka bloga Pola

Z wykształcenia jestem socjologiem i ekonomem, z charakteru zdobywcą i uparciuchem. Moim życiowym motto jest stwierdzenie, że jedyne, co w życiu jest pewne to zmiana. W życiu podważam wszystkie możliwe teorie i pewniaki. Na blogu piszę o tematach lekkich i przyjemnych, które są mi bliskie. Propaguję świadomą konsumpcję, świadome wybory, czytanie etykiet, naturalne oraz domowe sposoby na piękną cerę i… otwieranie się na możliwości świata. Życie mogłabym spędzić w podróży i takie jest moje największe marzenie.

Dodaj komentarz