Placche di Baone w Arco, czyli wspinanie na kota

Wspinanie z widokiem - Placche di Baone, Arco
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam płyty w rejonie Placche di Baone, zastanawiałam się – jak się po tym wspinać. To pierwsze wrażenie trochę mnie sparaliżowało. Bo… tu nie ma chwytów… i stopni!

Pierwszy raz byliśmy tutaj w 2016 roku. Wróciliśmy w ten rejon z obozem wspinaczkowym w 2017 i 2018 roku i na pewno wrócimy tam nie jeden raz. Dlaczego? Bo takiego wspinania jeszcze nigdzie indziej nie widzieliśmy.

Placche di Baone to niemal 100 metrowe płyty, po których wspina się na tzw. tarcie. I nie ma, co liczyć na stopnie. Trzeba używać techniki „na kota” i wspinać się na czterech kończynach, – co widać na naszych zdjęciach 😉

Zarezerwuj wyjazd nad jezioro Garda

Dzięki temu można nauczyć się magicznego i niezbędnego we wspinaniu „wspinania na nogach”.

Rejon Placche di Baone w Arco jest o tyle fajny, że można poćwiczyć techniki asekuracji z górnego stanowiska, zmianę prowadzenia, zjazdy i przesiadki.

climb2change na facebook

Ponieważ najłatwiejsze drogi wyceniane są na 3 (sektor po lewej) a najtrudniejsze na 6a (sektor po prawej), można skupić się na bezpieczeństwie. Drogi mają nawet po 4 wyciągi!

Osobom, które lubią się trochę zabawić podczas wspinania, polecam zawody, tzw. „czasówki” na albo wyścigi na prowadzeniu.

Dodatkowy atut rejonu? Widoki. Na dole jest niepozornie, ale czym wyżej, tym piękniej.

Kup przewodnik z serii Najpiękniejsze ferraty.

Widać całe miasteczko Arco, Rivę del Garda, pobliskie góry i oczywiście jezioro Garda. Przy dobrej pogodzie jest uroczo.

Ciekawostka:

W 1996 roku Chris Pfeiffer przejechał w górę na motorze trójkową drogę na ścianie Placche di Baone. Odnotowano tylko jedno takie przejście 😉

Chris Pfeiffer na drodze wspinaczkowej w rejonie Placche di Baone, Arco

I jeszcze jedna ważna rzecz – rejon jest przyjazny rodzinom z dziećmi. Co prawda trzeba troszkę podejść, ale na miejscu są ławeczki i topo.

Follow me - link do instagram

Jest to też rejon przystosowany do para wspinania. Łatwe drogi, brak konieczności szukania chwytów oraz tablice informacyjne z opisami dróg w języku brajla sprawiają, ze Placche di Baone ma u nas duży dodatkowy plus!

Zarezerwuj wyjazd do Arco
Zarezerwuj wyjazd do Arco – KLIK

Przydatne linki:

TOPO rejonu jest pod ścianą, nie trzeba kupować przewodnika. Można skorzystać ze stron: ArcoWall.com oraz visittrentiono.info czy gardatrentino.it


Pozostałe wpisy dotyczące wspinania i via ferrat nad jeziorem Garda:

Dlaczego warto pojechać nad jezioro Garda >>>KLIK<<<

Wspinanie nad jeziorem Garda >>>KLIK<<<

Via ferrata Monte Albano >>>KLIK<<<

Via ferrata Sentireo dei Contrabbandieri >>>KLIK<<<

Via ferrata Rino Pisetta nad jeziorem Toblino >>>KLIK<<<

Wspinanie w rejonie Corno di Bo >>>KLIK<<<

Wspinanie wielowyciągowe w rejonie Arco – Ściana Piccolo Dain >>>KLIK<<<Zainspirowałam Cię – daj lajka lub udostępnij ten wpis! Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.

UDOSTĘPNIJ


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Przewiń do góry