Pocztówka z Chanii

Spacer falochronem w Chanii

Zapisz się na kurs skałowy

Kończę nasze opowieści o Krecie pocztówką z Chanii. Spędziliśmy na obrzeżach Chanii kilka dni. Jest to dobra baza noclegowa/ wypadowa na wspinanie w Wąwozie Theriso oraz na piękne Kreteńskie plaże – lagunę Elafonisi, czy gdyby ktoś wolał lagunę Balos (tam nas jeszcze nie było).

Chania, po Heraklionie, jest drugim, co do wielkości miastem na Krecie. Jest położona na północnym wybrzeżu, z tyłu otoczona jest masywem Lefka Ori (Białe Góry), gdzie w najwyższych partiach długo utrzymuje się śnieg.

Chania to podobno centrum rozrywkowe Krety – czołowy kurort turystyczny świata. Port wenecki zbudowany w XIV wieku to w obecnych czasach promenada ze sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz część Chanii najczęściej odwiedzana przez turystów.

Długim falochronem można zrobić sobie malowniczy spacer w stronę latarni morskiej i podziwiać morze oraz pobliską nietypową architekturę Chanii. Tutaj najbardziej widać nietypowe ułożenie miasta. Z jednej strony mamy widok na krystalicznie czyste morze, z drugiej – na górskie, wysokie szczyty.

Dla miłośników zwiedzana w Chanii znajdzie się kilka innych miejsc, miedzy innymi muzeum Archeologiczne, Grobowiec Mathioulakis z przełomu IV/III w p.n.e., Muzeum Morskie, liczne parki. My jednak wolimy zwiedzać rejony wspinaczkowe 😉

Zainspirowałam Cię? Daj lajka. Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.

Przeczytaj więcej o atrakcjach na Krecie:

Wspinanie na Krecie – KLIK

Różowa plaża – Laguna Elafonisi

Wizyta na zamku Knossos

UDOSTĘPNIJ


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top