Spacer falochronem w Chanii

Pocztówka z Chanii

Kończę nasze opowieści o Krecie pocztówką z Chanii. Spędziliśmy na obrzeżach Chanii kilka dni. Jest to dobra baza noclegowa/ wypadowa na wspinanie w Wąwozie Theriso oraz na piękne Kreteńskie plaże - lagunę Elafonisi, czy gdyby ktoś wolał lagunę Balos (tam nas jeszcze nie było).

Chania, po Heraklionie, jest drugim, co do wielkości miastem na Krecie. Jest położona na północnym wybrzeżu, z tyłu otoczona jest masywem Lefka Ori (Białe Góry), gdzie w najwyższych partiach długo utrzymuje się śnieg.

Chania to podobno centrum rozrywkowe Krety – czołowy kurort turystyczny świata. Port wenecki zbudowany w XIV wieku to w obecnych czasach promenada ze sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz część Chanii najczęściej odwiedzana przez turystów.

Długim falochronem można zrobić sobie malowniczy spacer w stronę latarni morskiej i podziwiać morze oraz pobliską nietypową architekturę Chanii. Tutaj najbardziej widać nietypowe ułożenie miasta. Z jednej strony mamy widok na krystalicznie czyste morze, z drugiej – na górskie, wysokie szczyty.

Dla miłośników zwiedzana w Chanii znajdzie się kilka innych miejsc, miedzy innymi muzeum Archeologiczne, Grobowiec Mathioulakis z przełomu IV/III w p.n.e., Muzeum Morskie, liczne parki. My jednak wolimy zwiedzać rejony wspinaczkowe 😉

Zainspirowałam Cię? Daj lajka. Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.

Przeczytaj więcej o atrakcjach na Krecie:

Wspinanie na Krecie - KLIK

Różowa plaża - Laguna Elafonisi

Wizyta na zamku Knossos

Autorka bloga Pola

Z wykształcenia jestem socjologiem i ekonomem, z charakteru zdobywcą i uparciuchem. Moim życiowym motto jest stwierdzenie, że jedyne, co w życiu jest pewne to zmiana. W życiu podważam wszystkie możliwe teorie i pewniaki. Na blogu piszę o tematach lekkich i przyjemnych, które są mi bliskie. Propaguję świadomą konsumpcję, świadome wybory, czytanie etykiet, naturalne oraz domowe sposoby na piękną cerę i… otwieranie się na możliwości świata. Życie mogłabym spędzić w podróży i takie jest moje największe marzenie.

Dodaj komentarz