Pierwszy w Polsce Poradnik o via ferratach

Zapisz się na kurs skałowy

Via ferraty z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Niewątpliwie jest to bardzo atrakcyjna forma aktywnego spędzania czasu, jednak wiąże się ona z ryzykiem, jakie niesie za sobą poruszanie się w górskim, eksponowanym terenie. Dlatego też postanowiliśmy zebrać nasze wieloletnie doświadczenie, podzielić się nim z osobami, które marzą o pokonywaniu via ferrat i zdobywaniu szczytów.

Poradnik o via ferratach — skąd pomysł na napisanie takiej książki?

Pomysł wydania poradnika ewoluował na przestrzeni lat. Widzieliśmy, że taka pozycja na polskim rynku bardzo się przyda. Szczególnie że via ferrat przybywa, podobnie jak osób, które chcą spróbować takiej formy aktywnego spędzania czasu. Poradnik to ogromna dawka wiedzy, nie tylko naszej, ale także osób, które zgodziły się podzielić swoim doświadczeniem zdobytym na via ferratach. Poradnik o via ferratach dedykowany jest nie tylko osobom początkującym. To również świetna pozycja dla osób, które po via ferratach już chodzą, ale chcą usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę. 

Nasz pierwszy self-publishing

Ta publikacja znaczy dla nas wiele nie tylko ze względu na to, że to pierwszy na polskim rynku poradnik o via ferratach. To też nasza pierwsza samodzielna publikacja, co w przeciwieństwie do wydanych wcześniej przewodników: Najpiękniejsze ferraty – jezioro Garda i Najpiękniejsze ferraty – na weekend z Polski stanowiła, niemałe wyzwanie. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że zrealizowaliśmy swoje marzenie i wydajemy poradnik o żelaznych drogach.

Poradnik o via ferratach — co znajdziesz w środku?

” Via ferraty. Spacer na wysokości. Praktyczny poradnik dla każdego” to ponad 270 stron, na których znajdują się informacje dotyczące: 

  • Historii via ferrat — skąd się wzięła taka forma turystyki,
  • bezpieczeństwa i zasad poruszania się na via ferratach,
  • skali trudności via ferrat,
  • przygotowania pod kątem fizycznym oraz psychicznym,
  • sprzętu, jaki potrzebny jest na via ferraty oraz wskazówki jak go poprawnie używać,
  • które via ferraty są odpowiednie dla osób początkujących.

Ciekawi Cię jak poradnik wygląda w środku? Możesz pobrać darmowy fragment! Zostaw swoje imię i podaj e-mail, na który wysłać fragment naszej ksiązki.

.

Jeden obszerny rozdział poświęcony jest tematowi asekuracji i autoratownictwa na via ferratach. Wiedzę w tym temacie można poszerzyć na kursie, który prowadzimy w naszej Akademii Wspinania. Ponadto w poradniku znajdują się bonusowe rozdziały poruszające tematy odżywiania w trakcie górskich wędrówek, czy robienia dobrych zdjęć na via ferratach. Odpowiadamy także na 11 najczęściej zadawanych pytań dotyczących via ferrat. 

Obserwuj climb2change na Instagramie

Pisząc poradnik, chcieliśmy dotrzeć nie tylko do osób, które już chodzą po żelaznych drogach, ale także osób, które chciałyby zacząć, ale mają wiele obaw. 
Jest to wiedza, która poszerzy horyzonty, ale z pewnością nie zastąpi doświadczenia, które zdobyć można podczas górskich wędrówek oraz na kursach pod okiem instruktora. 

Data premiery poradnika to 25 lipca 2022 r. Już teraz możesz nabyć poradnik w przedsprzedaży i w promocyjnej cenie.

UDOSTĘPNIJ


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top