Z ferraty Cima Colodri widać Dolinę Sarche

Via ferrata Sentiero del Colodri w Arco, jezioro Garda

Jeśli poszukujesz ferraty dla początkujących, takiej, na której możesz po raz pierwszy dotknąć liny poręczowej, wypróbować swój sprzęt lub szukasz ferraty na którą możesz iść z małymi dziećmi, to Cima Colodri będzie tą właściwą.

climb2change na facebook

Via ferrata Sentiero del Colodri jest poprowadzona trawersem pięknej góry Monte Colodri. Łatwy teren, delikatna ekspozycja i bardzo dobre ubezpieczenia, to cechy charakterystyczne tej ferraty. Należy dodać jeszcze obłędne widoki na dolinę Sarche, Arco i jezioro Garda.

Podejście pod ferratę jest bardzo krótkie. Z parkingu przy kampingu Arco idziemy, ubrani w sprzęt do via ferrat, wygodną ścieżką pod górkę. Po drodze mijamy ogródek wspinaczkowy i boulderowy. Po kilku minutach jesteśmy przy wejściu w drogę

Ferrata Colodri startuje łatwym terenem, trawersem w prawo. Wpinamy się do lin poręczowych i zaporęczowaną ścieżką (A), poruszamy się w górę.

Po łatwym odcinku, ferrata zmienia kierunek, skręcamy w lewo i po chwili docieramy do miejsca z kilkoma klamrami (B) . Stąd widać Dolinę Sarche a widoki robią się co raz ładniejsze.

Spacerujemy dalej łatwym terenem, co jakiś czas mijając miejsca z klamrami ułatwiającymi poruszanie się. Dzięki temu, że teren jest łatwy – możemy podziwiać piękny krajobraz. Wyłania się zamek w Arco, widać wspaniałą ścianę, na której jest postawiony, jezioro Garda i miejscowość Arco. Za plecami mamy Dolinę Sarche.

Płytą za B wychodzimy do najtrudniejszego miejsca na ferracie – pionowego kominka z klamrami. Wychodzimy na płaskowyż i kończymy naszą ferratę. Stąd można podziwiać leżące naprzeciwko góry Monti del Garda.

Aby dotrzeć do szczytu Colodri, udajemy się w prawo, po kamieniach, w stronę krzyża. Stamtąd jest wygodna ścieżka zejściowa. Po prawej stronie mijamy rejon wspinaczkowy Muro dell’Asino (świetny dla rodzin z małymi dziećmi).

Ścieżką schodzimy w dół. Przy kościele wchodzimy na stromą drogę przeznaczoną do ruchu samochodowego. Schodzimy w dół obok gaju oliwnego. Po prawej stronie mijamy kolejny rejon wspinaczkowy o nazwie Calvario. Po kilkuset metrach wchodzimy w lewo w jedną z uliczek, którą dochodzimy do placu głównego a Arco – rynku z kościołem.

Wyjazd na via ferraty z ClimbingAcademy.pl

To dobry moment na kawę i lody J Po tym pozostaje już dojście do samochodu. Główną ulicą przechodzimy do mostu na rzece Sarche i stamtąd drogą udajemy się do parkingu.

Informacje praktyczne o via ferracie Sentiero del Colodri

Trudność: B/C

Czas przejścia: 1 h

Podejście: 15 minut

Zejście: 1 h

Topo: KLIK

Miejsce startu: W Arco należy dojechać do dużego miejskiego parkingu przy rzecze Sarche. Można zostawić samochód tam (parking płatny) lub pojechać kilkaset metrów dalej i zaparkować na parkingu lub przy drodze, przy kampingu Arco. Kierujemy się za znakami w stronę ferraty.

Follow me - link do instagram

Powrót z via ferraty: Z Cimy Colodri, wyraźną ścieżką schodzimy w dół. Przy kościele wchodzimy na stromą drogę przeznaczoną do ruchu samochodowego. Schodzimy w dół obok gaju oliwnego i po kilkuset metrach wchodzimy w lewo, w jedną z uliczek, którą dochodzimy do placu głównego a Arco – rynku z kościołem. Główną ulicą przechodzimy do mostu na rzece Sarche i stamtąd drogą udajemy się do parkingu.

Nocleg w pobliżu: Arco, Riva del Garda, Limone sul Garda, Dro.


Zainspirowałam Cię? Daj lajka! Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.

Przeczytaj pozostałe wpisy dotyczące wspinania i via ferrat nad jeziorem Garda:

Via ferrata Rino Pisetta nad jeziorem Garda >>>KLIK<<<

Via ferrata Sentiero dei Contrabbandieri >>>KLIK<<<

Via ferrata Monte Albano (Ottorino Marangoni) nad jeziorem Garda >>>KLIK<<<

Via ferrata Rio Sallagoni nad jeziorem Garda >>>KLIK<<<

Via ferrata Fausto Susatti i Mario Foletti (Cima Capi) >>>KLIK<<<

Via ferrata na Cima Rocca – Sentiero delle Laste i Sentiero dei Camminamenti >>>KLIK<<<

Zobacz wszystkie ferraty, które przeszliśmy >>>KLIK<<<

2 Replies to “Via ferrata Sentiero del Colodri w Arco, jezioro Garda”

Dodaj komentarz