Nasz pierwszy przewodnik po ferratach — jezioro Garda

Pierwszy przewodnik via ferraty

Pierwszy przewodnik po ferratach, który napisaliśmy. Długo by opowiadać o tym, jak tworzyliśmy naszą pierwszą książkę. Prawdopodobnie kiedyś napiszę o tym osobny artykuł. Jednak dziś cieszymy się tym, ze nareszcie przewodnik NAJPIĘKNIEJSZE FERRATY – JEZIORO GARDA jest w sprzedaży!

Przewodnik po ferratach nad jeziorem Garda. Dlaczego właśnie taki?

Nasza przygoda z via ferratami zaczęła się właśnie nad jeziorem Garda. Podczas pobytu nad jeziorem chcieliśmy przez jeden dzień odpocząć od wspinania. Wybraliśmy się na jedną z via ferrat i chociaż nie nastawialiśmy się na jakąś wielką przygodę, to ferraty bardzo nam się spodobały. W wyniku tego nieplanowanego wyjścia rozbudziliśmy w sobie apetyt na więcej. Ponadto ten rejon darzymy wyjątkowym sentymentem. Uwielbiamy tamtejszy krajobraz i życie w stylu dolce vita.

Jeździliśmy nad jezioro Garda przez kilka sezonów i dzieliliśmy się naszymi podbojami na blogu. Blog to jednak nie przewodnik, a osobista relacja. Stąd we wpisach brakowało informacji technicznych. Często od naszych czytelników spływały do nas pytania o ferraty, które przeszliśmy. I tak po kilku wyjazdach i wielu pytaniach, po spotkaniu z Jackiem w wydawnictwa Bezdroża, postanowiliśmy, że napiszemy przewodnik o żelaznych drogach w rejonie jeziora Garda.

Przewodnik po ferratach — jak wyglądały prace przy jego tworzeniu?

W wyniku naszej decyzji o napisaniu przewodnika spędziliśmy nad jeziorem Grada kilka dodatkowych tygodni. Studiowaliśmy Internety, zbieraliśmy informacje, robiliśmy zdjęcia i co najważniejsze – sami przeszliśmy kilkanaście żelaznych dróg. Na końcu opisaliśmy to wszystko i razem z Justyną Spyrka – “naszą” graficzką (zobacz, czym zajmuje się Justyna) przygotowaliśmy dedykowane mapy i topo. Sebastian (zobacz konto na insta) pomógł nam z obróbką zdjęć. Korektą tekstu, składem i kwestią druku zajęło się wydawnictwo Bezdroża, ale wszystko zostało zaplanowane z nami.

Przewodnik po ferratach nad jeziorem Garda — dla kogo jest?

Przewodnik po ferratach nad jeziorem Garda to pewnego rodzaju odpowiedź na potrzeby miłośników żelaznych dróg. Po złożeniu materiału okazało się, że mamy napisane aż 224 strony. Jednak te 224 strony to nie tylko opisy via ferrat. W przewodniku znajduje się obszerna część poświęcona logistyce, a także planowaniu wyjazdu. Ponadto jest część techniczna, poświęcona przygotowaniu do via ferrat.

Przewodnik NAJPIĘKNIEJSZE FERRATY – JEZIORO GARDA to zbiór najbardziej atrakcyjnych żelaznych dróg w tym rejonie. Opisaliśmy drogi dla osób początkujących i zaawansowanych. Dołożyliśmy dużo informacji praktycznych, tak aby wymarzony wyjazd planować z przyjemnością, nie przekopując się przez dziesiątki różnych portali internetowych.

Wiemy, że to jedyna tak kompleksowa pozycja na rynku i do tego nareszcie w języku polskim. W środku są mapy, topo, dokładne opisy via ferrat, dojazdu, podejść i zejść. Istne kombo!

Z przewodnika dowiesz się:

 • Czym są via ferraty?
 • Kiedy najlepiej jechać nad jezioro Garda na via ferraty?
 • Co zabrać ze sobą na wyjazd na via ferraty?
 • Jakie są zagrożenia na via ferratach?
 • Jaki sprzęt jest potrzebny na via ferraty?
 • Jak się asekurować na via ferratach?
 • Jakie są trudności na via ferratach?

PONADTO, KUPUJĄĆ Z NASZEJ STRONY OTRZYMASZ OD NAS RABAT 40 ZŁ NA SZKOLENIE Z AUTORATOWNICTWA NA VIA FERRATACH. Szkolenia, a także kursy wspinaczkowe organizujemy razem z naszą Akademią Wspinania climb2change

18 VIA FERRAT W REJONIE JEZIORA GARDA

Na potrzeby przewodnika wybraliśmy te najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne żelazne drogi. Uwzględniliśmy różne możliwości miłośników via ferrat. Dlatego w przewodniku są ferraty dla osób na każdym poziomie zaawansowania, również takie, na które można zabrać dzieci. Opisaliśmy ferraty nad samym jeziorem Garda oraz oddalone od jeziora o kilkadziesiąt kilometrów. Są tu drogi łatwo dostępne i wymagające dłuższych podejść. Są klasyki i perełki, ferraty sportowe i górskie! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Każda via ferrata opisana w przewodniku zawiera:

 • Dokładny opis dojazdu oraz GPS parkingu, wraz z kodem QR.
 • Dokładny opis podejścia ferraty.
 • Dokładny opis zejścia po skończonej drodze.
 • Mapę z wrysowanymi szlakami i ich numerami.
 • Szczegółowe TOPO drogi — czyli dokładny schemat przebiegu via ferraty.
 • Szczegółowy, słowny opis trudności, jakie spotkasz na via ferratach. Opis jest w języku polskim.

DODATKOWO MAPĘ I TOPO MOŻESZ POBRAĆ NA TELEFON W FORMIE PDF!

Przewodnik po ferratach nad jeziorem Garda to same potwierdzone informacje

Każdą z opisanych żelaznych dróg przeszliśmy sami, niektóre nawet kilka razy. Rejon jeziora Garda znamy jak własną kieszeń. W przewodniku znajdziesz same rzetelne, sprawdzone informacje, których możesz być pewny (stan techniczny ferrat i szlaków na 2019 r.). Nie będzie potrzeby szukać dodatkowych informacji w internecie! W jednej książce podane są wszystkie informacje, które pozwolą Ci na zaplanowanie wyjazdu na via ferraty nad jezioro Garda.

Dla osób początkujących przygotowaliśmy coś ekstra! Zestaw GARDA MASTER CLIMB2CHANGE, który ma pomóc Ci postawić pierwsze kroki na ferratach lub usystematyzować wiedzę dotyczącą via ferrat.

Zestaw przewodnik Via ferraty jezioro Garda, webinar i szkolenie

ZESTAW CLIMB2CHANGE GARDA MASTER TO:

1. SZKOLENIE ONLINE SPRZĘT NA FERRATY (49 zł)

Szkolenie online „Sprzęt na via ferraty”, to porządna dawka wiedzy. Przed zakupem pierwszego sprzętu warto wiedzieć, w co zainwestować, aby sprzęt służył długo i spełnił swoją funkcję. Dzięki temu szkoleniu nie kupisz kota w worku.

2. WEBINAR VIA FERRATY NAD JEZIOREM GARDA (29 zł)

To webinar, który pomoże Ci przygotować się do wymarzonego wyjazdu na via ferraty nad Gardę! Skały wystające znad tafli jeziora Garda skrywają w sobie dziesiątki żelaznych dróg! Znamy je na wylot. Podczas webinaru dzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem na temat tego miejsca i pięknych via ferrat!

Obserwuj climb2change na Instagramie

Wartość tego zestawu to 78 zł! Tak na prawdę webinar jest gratis 🙂 Dostęp do nagrania jest na 12 miesięcy od momentu zakupu. Czas trwania nagrania: 1 godzina 7 minut. Ten zestaw pomoże CI przygotować się do wymarzonych via ferrat!

Kup przewodnik z serii Najpiękniejsze ferraty.

#ClimbYourDreams

Kup przewodnik climb2change: Najpiękniejsze ferraty - Jezioro Garda

Zobacz skrócone opisy ferrat nad jeziorem Garda i inne pomocne artykuły o ferratach

UDOSTĘPNIJ


3 thoughts on “Nasz pierwszy przewodnik po ferratach — jezioro Garda”

 1. Książka wczoraj odebrana z paczkomatu. Nie spodziewałem się, że będzie, na tak wysokim poziomie. Toposy, kody QR do parkingów i bardzo dokładne opisy + teoretyczny wstęp o via ferratach. Słowem: super. Jedna wydana, to teraz czas na kolejną 🙂

  1. Wow! Dzięki za tak pozytywny komentarz. I tak – będą kolejne! 🙂 Powodzenia na szlakach i #ClimbYourDreams!

 2. Gratuluję dopięcia projektu do końca 😉 Z pewnością ten Wasz przewodnik nie jednej osobie życie upiększy, i ulatwi w pewnym sensie? zwlaszcza że te ferraty znacie jak wladną kieszeńb?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top