Kask wspinaczkowy można wykorzystać również podczas chodzenia po via ferratach

Sprzęt do wspinania z Decathlonu – czy warto?

Jak wiecie, Simond by Decathlon udostępnił nam sprzęt do wspinania, który wykorzystaliśmy podczas nagrywania filmu o projekcie Korona Polskich Skałek. Simond by Decathlon wpadł na pomysł, że wspinacze, na wzór Korony Himalajów, czy Korony Gór Polski, powinni mieć swoją Koronę Polskich Skałek, czyli listę najciekawszych, najpiękniejszych czy też najbardziej zapadających w pamięć dróg wspinaczkowych w polskich skałkach. Jeśli chcesz przeczytać więcej o tym projekcie, zajrzyj TUTAJ.

climb2change na facebook

W ramach współpracy otrzymaliśmy do testowania uprzęże wspinaczkowe, kaski i ekspresy wspinaczkowe. Jesteście ciekawi, jak się sprawuje sprzęt do wspinania z Decathlonu? Powiem wam, że ja swoją starą uprząż od razu wymieniłam na nową Simonda J

Uprząż wspinaczkowa Rock Simond

Co najbardziej spodobało mi się w uprzęży? Kolor 😉 Oczywiście żartuję. Bardzo fajne jest to, że uprząż ma dużą regulację w pasie i na nogawkach. Dzięki takiemu systemowi ta uprząż jest uniwersalna. Będę mogła używać jej na ściance, w skałkach i zimą w górach. Wypróbowałam ją ostatnio na ferratach i też się sprawdza! Co fajne – bardzo dobrze się w niej wisi. Jest wygodna i porządnie siada nad kośćmi biodrowymi.

Wg producenta, siatka 3D wyściełająca pas i pasy udowe jest przewiewna i ułatwia odprowadzanie wilgoci – sprawdzimy latem! Ale póki co wielki plus dla Simond by Decathlon za tę uprząż.

Uprząż jest dostępna w dwóch rozmiarach (S-M i L-XXL) i dwóch wariantach kolorystycznych.

Cena regularna: 179,99

Link: KLIK

Informacje techniczne

Rozmiar S-M: obwód pasa 65 – 90 cm; obwód uda: od 32 cm do 60 cm;

Rozmiar L-XXL: obwód pasa 82 – 110 cm; obwód uda: 35 cm do 70 cm

Waga: Rozmiar S-M: 420 g. Od L do XXL: 460 g

Ekspres wspinaczkowy Rocky 11 cm Simond

Ekspresy wspinaczkowe z karabinkami, z pełnymi zamkami i taśmą o długości 11 cm. Krótkie taśmy sprawiają, że ekspresy te najlepiej sprawdzają się we wspinaczce sportowej. Taśma łącząca oba karabinki co prawda nie ma gumki stabilizującej dolny karabinek, ale jest przeszyta tak, że ciężko ten karabinek obrócić.

Rozmiary karabinków są dobrze dobrane do wielkości dłoni osoby dorosłej. Karabinek do wpięcia liny ma wygięte ramię zamka. Sprężyna zastosowana w karabinkach jest dość mocna, co dodatkowo zabezpiecza przed niepożądanym otwarciem karabinków. Linę w karabinek wpina się bezproblemowo.

Ekspresy są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – ze srebrnymi i niebieskimi karabinkami oraz w wariancie z taśmą 17 cm.

Cena regularna: 34,99

Link: KLIK

Informacje techniczne

Wytrzymałość: Oś podłużna – 22 kN, oś poprzeczna – 8 kN, otwarty zamek – 7 kN.

Waga: 95 g

Materiał: 01.00% Stal, 99.00% Aluminium, 100.00% Poliester

Normy i certyfikaty: CE + EN 12275 + UIAA

Kask wspinaczkowy Rock Simond

Kask ma budowę hybrydową. To znaczy, że składa się z dwóch warstw: zewnętrznej skorupy wykonanej z tworzywa ABS oraz wewnętrznej ze spienionego polistyrenu (EPS). W takim kasku ochrona jest dwustopniowa. Najpierw uderzenie przyjmuje skorupa a później pianka EPS, która jest odpowiedzialna za zamortyzowanie ewentualnego wstrząsu. Taka konstrukcja sprawia, że kask jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia.

To chyba dzięki tej budowie kask zachowuje ładny, zgrabny kształt. Ma bardzo duży zakres regulacji. Poza systemem regulacji na potylicy, wewnątrz ma dodatkową regulację obwodu głowy.

Po założeniu i wyregulowaniu obwodu, kask bardzo dobrze przylega do głowy, głęboko zachodzi na czoło i nie odstaje. Później pozostaje tylko wyregulować paski i dopiąć kask pod brodą. Kask ma również sporo otworów wentylacyjnych. Sprawdzi się w skałach i górach, latem i zimą.

Kask jest dostępny w 3 wariantach kolorystycznych.

Cena regularna: 99,99

Link: KLIK

Informacje techniczne

Waga: 50-57 CM: 0,34 kg, 54-61 CM: 0,39 kg

Materiał: EPS, ABS, 50.00% Polioksymetylen, 50.00% Poliamid, PP i Poliuretan

Normy i certyfikaty: CE, EN 12492

Follow me - link do instagram

Korona Polskich Skałek

Na koniec jeszcze raz przypominam Wam o projekcie Korona Polskich Skałek. Razem z Simond by Decathlon wybieramy listę najciekawszych, najpiękniejszych, najbardziej zapadających w pamięć dróg wspinaczkowych w polskich skałkach. W zamian za oddane głosy, Decathlon przekazuje pieniądze INŚ Nasze Skały na ubezpieczanie i modernizację dróg wspinaczkowych.

Szczegóły akcji opisaliśmy w poprzednim  poście. Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chcesz podać swoje typy, możesz od razu przejść TUTAJ.

Koniecznie włącz się do akcji i daj znać, jakie drogi typujesz!


Zainspirowałem Cię? Daj lajka! Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.

Inne artykuły o wspinaniu:

Bezpieczeństwo we wspinaczce + Korona Polskich Skałek

Czy wspinanie to drogi sport?

Czy wspinanie jest bezpieczne?

5 mitów o wspinaczce. Czy wspinanie jest dla ciebie?

Jaki sprzęt do wspinaczki kupić na początek? Sezon 2019

Dodaj komentarz