Sprzęt do wspinania z Decathlonu – czy warto?

Sprzęt do wspinania z Decathlonu

Sprzęt do wspinania z Decathlonu – czy warto w niego inwestować? Sprawdziliśmy sprzęt z popularnego sklepu sportowo-turystycznego podczas współpracy przy projekcie Korona Polskich Skałek. Simond by Decathlon wpadł na pomysł, że wspinacze, na wzór Korony Himalajów, czy Korony Gór Polski, powinni mieć swoją Koronę Polskich Skałek, czyli listę najciekawszych, najpiękniejszych czy też najbardziej zapadających w pamięć dróg wspinaczkowych w polskich skałkach. W związku z tym, że na co dzień zajmujemy się wspinaczką, zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu. Jeśli chcesz przeczytać więcej o tym projekcie, zajrzyj TUTAJ. Simond by Decathlon udostępnił nam sprzęt do wspinania, który wykorzystaliśmy podczas nagrywania filmu o projekcie Korona Polskich Skałek.

W ramach współpracy otrzymaliśmy do testowania uprzęże wspinaczkowe, kaski i ekspresy wspinaczkowe, które można bezpłatnie przetestować podczas kursu skałkowego w naszej Akademii Wspinania. Z pewnością jesteście ciekawi, jak się sprawuje sprzęt do wspinania z Decathlonu? 

Sprzęt do wspinania z Decathlonu – Uprząż Rock Simond

Co najbardziej spodobało mi się w uprzęży? Kolor – i to nie żart, gdyż kolor nogawek jest bardzo intensywny. Uprząż ma dużą regulację w pasie i na nogawkach, dzięki czemu jest uniwersalna. Sprawdzi się na ściance, w skałkach i zimą w górach. Wypróbowałam uprząż Rock również ferratach i okazała się bardzo wygodna – bardzo dobrze się w niej wisi.

Siatka 3D wyściełająca pas i pasy udowe jest przewiewna i ułatwia odprowadzanie wilgoci! Wielki plus dla Simond by Decathlon za tę uprząż, która jest dostępna w dwóch rozmiarach (S-M i L-XXL) i dwóch wariantach kolorystycznych.

Link: KLIK

Informacje techniczne

Rozmiar S-M: obwód pasa 65 – 90 cm; obwód uda: od 32 cm do 60 cm;

Rozmiar L-XXL: obwód pasa 82 – 110 cm; obwód uda: 35 cm do 70 cm

Waga: Rozmiar S-M: 420 g. Od L do XXL: 460 g

Sprzęt do wspinania z Decathlonu – Ekspres wspinaczkowy Rocky 11 cm Simond

Ekspresy wspinaczkowe Rocky, które otrzymaliśmy w ramach współpracy mają karabinki z pełnymi zamkami i taśmą o długości 11 cm. Krótkie taśmy sprawiają, że ekspresy te najlepiej sprawdzają się we wspinaczce sportowej. Taśma łącząca oba karabinki co prawda nie ma gumki stabilizującej dolny karabinek, ale jest przeszyta w taki sposób, że ciężko ten karabinek obrócić.

Kup przewodnik z serii Najpiękniejsze ferraty.

Rozmiary karabinków są dobrze dobrane do wielkości dłoni osoby dorosłej. Karabinek do wpięcia liny ma wygięte ramię zamka. Sprężyna zastosowana w karabinkach jest dość mocna, co dodatkowo zabezpiecza przed niepożądanym otwarciem karabinków. Linę w karabinek wpina się bezproblemowo. Ekspresy są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – ze srebrnymi i niebieskimi karabinkami oraz w wariancie z taśmą 17 cm.

Link: KLIK

Informacje techniczne

Wytrzymałość: Oś podłużna – 22 kN, oś poprzeczna – 8 kN, otwarty zamek – 7 kN.

Waga: 95 g

Materiał: 01.00% Stal, 99.00% Aluminium, 100.00% Poliester

Normy i certyfikaty: CE + EN 12275 + UIAA

Sprzęt do wspinania z Decathlonu – Kask wspinaczkowy Rock Simond

Kask Rock by Simond ma budowę hybrydową. To znaczy, że składa się z dwóch warstw: zewnętrznej skorupy wykonanej z tworzywa ABS oraz wewnętrznej ze spienionego polistyrenu (EPS). W takim kasku ochrona jest dwustopniowa. Najpierw uderzenie przyjmuje skorupa a później pianka EPS, która jest odpowiedzialna za zamortyzowanie ewentualnego wstrząsu. Taka konstrukcja sprawia, że kask jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. To chyba dzięki tej budowie kask zachowuje ładny, zgrabny kształt. Dodatkową zaletą jest to, że kaska bardzo duży zakres regulacji. Poza systemem regulacji na potylicy, wewnątrz ma dodatkową regulację obwodu głowy. 

Po założeniu i wyregulowaniu obwodu, kask bardzo dobrze przylega do głowy, głęboko zachodzi na czoło i nie odstaje. Później pozostaje tylko wyregulować paski i dopiąć kask pod brodą. Kask ma również sporo otworów wentylacyjnych. Sprawdzi się w skałach i górach, latem i zimą. Kask jest dostępny w 3 wariantach kolorystycznych.

Link: KLIK

Informacje techniczne

Waga: 50-57 CM: 0,34 kg, 54-61 CM: 0,39 kg

Materiał: EPS, ABS, 50.00% Polioksymetylen, 50.00% Poliamid, PP i Poliuretan

Normy i certyfikaty: CE, EN 12492

Obserwuj climb2change na Instagramie
Obserwuj climb2change na Instagramie

Korona Polskich Skałek

Na koniec jeszcze raz przypominam Wam o projekcie Korona Polskich Skałek. Razem z Simond by Decathlon wybieramy listę najciekawszych, najpiękniejszych, najbardziej zapadających w pamięć dróg wspinaczkowych w polskich skałkach. W zamian za oddane głosy, Decathlon przekazuje pieniądze INŚ Nasze Skały na ubezpieczanie i modernizację dróg wspinaczkowych.

Szczegóły akcji opisaliśmy w poprzednim  poście. Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chcesz podać swoje typy, możesz od razu przejść TUTAJ.

Koniecznie włącz się do akcji i daj znać, jakie drogi typujesz!


Zainspirowałem Cię? Daj lajka! Twoja rekomendacja jest dla mnie ważna.

Inne artykuły o wspinaniu:

Zapisz się na kurs skałowy

 

Bezpieczeństwo we wspinaczce + Korona Polskich Skałek

Czy wspinanie to drogi sport?

Czy wspinanie jest bezpieczne?

5 mitów o wspinaczce. Czy wspinanie jest dla ciebie?

Jaki sprzęt do wspinaczki kupić na początek? Sezon 2019

Zapisz się na kurs skałkowy z climb2change

UDOSTĘPNIJ


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Przewiń do góry